Belen’de yangın tatbikatı

Belen’de yangın tatbikatı

Öğrenciler Bilinçlendirildi

Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik bir yangın tatbikatı düzenledi. Belen Halil İbrahim Çebişli İlkokulu ve Ortaokulu bahçesinde düzenlenen tatbikatta, öğrenciler, yangınla mücadele ve tahliye konusunda bilinçlendirildi.
Okul bahçesinde yer alan acil toplanma alanına toplanan öğrencilere, itfaiye personeli; yangın tespiti, ilk müdahale, yangın tüpü kullanımı, acil durum bildirimi ve tedbirleri konularda eğitim verdi ve sorularını cevapladı. Tatbikat dahilinde, okulda çıkabilecek yangın ihtimaline karşı, öğrencilerin bina içerisinde ve dış alanda uyması gereken kurallar hakkında da bilgi verildi.
Düzenlenen yangın tatbikatında, okul alarmının çalmasıyla beraber, okulda bulunan bütün öğrenciler sınıfları boşaltarak okul bahçesinde toplandı. Okul bahçesinde yakılan kontrollü ateşe ilk müdahalenin nasıl yapılacağı, itfaiye ekipleri tarafından, köpüklü söndürme tekniği ile gösterildi. Ardından da öğrencilere yangın söndürme araçları uygulamalı olarak kullandırıldı. -Mehmet ÖZGÜN (Foto-AA-)