“Benim Adım Feuerbach” keyifle izlenecek

“Benim Adım Feuerbach” keyifle izlenecek

Ünlü Sanatçı Selçuk Yöntem, yarın Antakyalı sanatseverlerin karşısına çıkacak

Ünlü sanatçı Selçuk Yöntem, “Benim Adım Feuerbach” adlı tiyatro oyunu ile yarın Antakya Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin karşısına çıkacak. Selçuk Yöntem yanı sıra Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin’in de yer aldığı oyun, yarın Kültür Merkezi’nde saat 20:00 Antakyalı sanatseverlerle buluşacak.
Alman tiyatro yazarı Tankred Dorst’un kaleme aldığı “Benim Adım Feuerbach”, oyunculuğun ne kadar “korkutucu” bir meslek olduğunu, sahnelere uzun yıllar ara verdikten sonra kendisini sınanmak üzere seçmede bulan bir oyuncunun çarpıcı öyküsü üzerinden anlatıyor. Adı Almanca “Ateş ve dere” sözcüklerinden oluşan Feuerbach, bir ünlü tiyatro oyuncusu. Şizofreni geçirmiş.
7 yıl uzak kaldığı sahnelere yeniden dönmek “Ben Feuerbach’ım. Daha ölmedim” demek istiyor ve çok büyük bir rejisörün kadro kurmak için yaptığı oyuncu denemelerine katılmak için tiyatroya geliyor. Ama orda yönetmen yok. Gencecik bir asistan var. Feuerbach kızıyor. “Ben çoluk çocuğun önünde deneme yapmam” diyor. Sonra hesaplaşmaya başlıyor. Asistanla değil, kendisiyle aslında. Oyuncu Feuerbach ile insan Feuerbach’ın hesaplaşması. Oyuncu denemeye, sahnedeki son rolü Goethe’nin Tasso oyunundan bir bölümle gelmiş. -Mehmet ÖZGÜN-