Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Berkyürek’ten 10 Ekim Katliamına Kınama

DİSK’e bağlı Genel İş

DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası’nın Hatay Temsilcisi Yusuf Berkyürek,10 Ekim 2015`te Ankara Garı önünde gerçekleşen katliamı kınadı ve hayatlarını kaybeden 103 barış güvercinini saygı ve özlemle andıklarını bildirdi. Genel İş Temsilcisi Yusuf Berkyürek’in bu konudaki açıklaması özetle şöyle:
“Bundan üç yıl önce, ülkemizin içinden geçtiği şiddet ve çatışma ortamının sona erdirilmesi için ‘Savaşa inat, barış hemen şimdi şiarıyla Türkiye`nin dört bir yanından gelen on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen Emek, Barış ve Demokrasi Mitingimize, savaştan beslenen karanlık odaklar katliamla cevap verdiler. Yüreği insan sevgisiyle ve barış özlemiyle dolu 103 barış güvercinimiz yaşamını yitirdi. Yaklaşık 500 arkadaşımız yaralandı. Halen çok sayıda arkadaşımız, farklı organ kayıplarına uğrayarak hayatlarını devam ettirmeye çalışıyor.
Yaşanan bu büyük katliamın acısı, yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Acımız kadar öfkemiz de tazeliğini koruyor. Gerçek katiller dışarıda gezdiği için, isyanımız her gün biraz daha büyüyor. Katillere adeta koridor açan, yol kontrollerini kaldıran, saldırı olacağı istihbaratını tertip komitesinden gizleyenler, patlamaların ardından birçok kişinin yaşamını yitirmesine neden olan gaz sıkma emri verenler, ambulansların geç gelmesinin sorumlusu olanlar, güvenlik tedbiri almayanlar ve katliamın üzerindeki sis perdesini kaldırmayarak adaletin gerçekleşmesini engelleyenler yargılanmadıkça, gerçek adalete ulaşılamayacaktır. Bu uğurda mücadelemiz sürecektir.
Katliamın tüm sorumluları yargılanana ve hak ettikleri cezayı alana kadar, bu davanın takipçisi olacağız. Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz. Arkadaşlarımızın hesabını mutlaka soracağız.
Barış güvercinlerimize ve ailelerine verdiğimiz sözü, 4. Yıldönümü vesilesiyle bir kez daha yineliyoruz… Barış özleminiz yerine gelinceye kadar, mücadelemiz, bedeli ne olursa olsun devam edecektir. Gerçek katiller ortaya çıkarılıp cezalandırılıncaya ve gerçek adalet tecelli edinceye kadar geri çekilmeyeceğiz, yılmayacağız. Affetmeyeceğiz, unutmayacağız, unutturmayacağız.”