Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Beton Asfalt Hak Etmiyor muyuz?

Şair-Yazar Nebih Nafile, çukurlarla

Şair-Yazar Nebih Nafile, çukurlarla dolu oturduğu sokağa YAMA yapılmasına tepkili:

Antakyalı Şair-Yazar Nebih Nafile, Defne ilçesinde oturduğu evinin sokağının çukurlarla dolu olduğunu, motorlu taşıtlar ve yayalar için sıkıntı oluşturduğunu kaydederek, ayların ihmalinin yama asfaltla geçiştirilmeye çalışılmasının kendilerini üzdüğünü söyledi.
Yazar-Şair Nebih Nafile, konuyla ilgili şu paylaşımı yaptı:
“Defne ilçesi Hatay ilinde yaşayan bir vatandaş olarak, 21. yüzyılda yapılan bu yama çalışmasını alkışlıyorum. Sayın Milletvekillerimiz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı Sayın İbrahim Güzel, Çekmece Mahallesi Muhtarımız Sayın Süleyman Oflazoğlu… Sayın… Sayın… Sayın yetkililer…
Etrafımızdaki sokaklar aylar öncesinden tam asfalt yapılmıştı. Bugün yarın derken, araya koronavirüs pandemi günleri girdi. Defne ilçesi 2.Sokak’ta bugün sabah erken saatte bir gürültüyle uyandık, ki önceleri sevindik tüm sokak sakinleri olarak. Sonra öğrendik ki, sıradan bir yama işlemi.
En ufak bir yağışta, su, sokağın ortasında gölet haline dönüşüyor. Uğur Mumcu Bulvarına bakan 2.Sokak’ta yapılan bu çalışma yakıştı mı sizce?
Eleştiri yazısı yerine teşekkür yazısı yazmayı isterdim. Sadece var gücümle alkışlıyorum!” -Cemil Yıldız-