Bıçakçıların bayram mesaisi

Bıçakçıların bayram mesaisi

Bıçakçı Derviş, yıl boyunca elde edemedikleri kazancı bugünlerde aldıklarını vurguladı

Kurban Bayramı öncesi kentimizdeki bıçakçılar yoğun mesai içine girdi. Antakya’da, eski Otogar arkasındaki yerinde yaklaşık 50 yıldır bıçak imalatı yapan Derviş Çıkık (Derviş Bıçakçılık), yeni bıçak alanlar ve mevcut bıçaklarını biletmek isteyenlerin akınına uğradı.
Kurban Bayramı dolayısıyla yoğun mesai yaptıklarını söyleyen Bıçakçı Derviş, yıl boyunca elde edemedikleri kazancı bu günlerde aldıklarını bildirdi ve vatandaşın kendilerine yönelik ilgisinden dolayı memnuniyetini ifade etti. Paslanmaz çelik bıçakları vatandaşa, kalitesine göre 2,5 liradan başlayan, 25-50 liraya varan fiyatlarla sattıkları söyleyen Bıçakçı Derviş, talebi karşılamak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti. Bıçak bileme işlemini 1, 50 liraya yaptıklarını söyleyen Bıçakçı Derviş, Vatandaşın bugünlerde elindeki bıçaklarını kendilerine getirerek ucunu açtırdığını, bilettiğini ve kurban kesimine hazırladığını bildirdi, kendilerinin de ellerinden geldiğince müşterilerinin işini görmeye çalıştıklarını dile getirdi.
Bıçakçı Derviş, Hatay halkı başta olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutlamayı da ihmal etmedi.  -Mehmet ÖZGÜN-

 

(Visited 9 times, 1 visits today)