Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,45 / Satış: 9,49
€ EURO → Alış: 10,97 / Satış: 11,02

Bilim, kültür ve tarih için…

Bilim, kültür ve tarih için…
  • 19.06.2021
  • 429 kez okundu

Şırnak, Uludere’den geldiler

Şırnak ili Şenoba Beldesi Üçtepe Ortaokulu’ndan gelen öğrenci ve öğretmenleri ağırlayan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Türkiye’deki birçok bilim merkezi arasında yerimizi almaktan mutluluk duyuyoruz” derken, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal ise “Antakya, artık bir cazibe merkezi” değerlendirmesinde bulundu.

Şırnak ili Uludere ilçesine bağlı Şenoba Beldesi Üçtepe Ortaokulu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıya yanıt vererek, Astronomi/Uzay Sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri için dolu bir kent programı düzenleyen Antakya Belediyesi Yönetimi, bünyesindeki Gastronomi Akademisi’nde düzenlenen kahvaltıda misafirleri ile bir araya geldi.
AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal’ın da katıldığı ve öğrencilerle yakından ilgilendiği dünkü programda konuşan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, öğrencilerin, Antakya Bilim Merkezi’ne yönelik ilgileri için teşekkür etti ve şöyle konuştu:
“Antakya Bilim Merkezimiz, kısa sürede çok yol alarak, ülkemizin dört bir köşesindeki kıymetli öğrencilerimizin ilgi odağı oldu. Astronomi, Uzay Bilimleri, Robotik Kodlama, Akıl ve Zeka Oyunları eğitimleriyle, Türkiye’deki birçok bilim merkezi arasında yerimizi almaktan mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimiz, kentimizin tarihi ve kültürü için önemli olan pek çok yeri gezdiler. Antakya El Sanatları Müzemizde öğrencilerimizle sohbet etme fırsatı da bulduk. Onları, Antakya’mızdan güzel anılarla uğurlarken, gelecekte, kendilerinin de birer bilim insanı olmalarını temenni ediyor, ülkemize ve milletimize, ayrıca ailelerine hayırlı birer evlat olarak yetişmelerini diliyorum.”
Yılmaz, öğrencilerin Antakya yolculuklarına destek veren Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan’a, Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener’e, Uludere Kaymakamı Ahmet Solmaz’a, Uludere Belediye Başkanı Sait Ürek’e, Uludere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mikail Demirtaş’a ve gelen misafirlerin kent içinde konaklamasına yardımcı olan Hatay Valisi Rahmi Doğan’a teşekkür etti.
-CAZİBE MERKEZİ-
Şırnak ili Uludere ilçesine bağlı Şenoba Beldesi Üçtepe Ortaokulu’ndan gelen öğrenci ve öğretmenlerinin ağırlandığı etkinlikte kısa bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal da yapılan organizasyonun önemine işaret ederken, Antakya’nın, tarihi dokusuyla ve kültürel değerleriyle son dönemde bir cazibe merkezi haline geldiğini dile getirdi.
Yeşildal, “Bu gençlerimiz, öncü birlikler. İnşallah, peşi sıra hem Şırnak’tan hem de çevre illerden daha geniş katılımlar yaşanır. Özellikle, ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizi burada ağırlamak çok doğru bir yaklaşım” şeklinde konuştu, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.
-MEMNUNUZ-
Şırnak ili Uludere ilçesine bağlı Şenoba Beldesi Üçtepe Ortaokulu Matematik Öğretmeni Esra Orhan ile Fen Bilimleri Öğretmeni Erdinç Erdem Bakkal ise, öğrencileri ile beraber Antakya’da olmaktan dolayı çok memnun olduklarını dile getirdiler.
Öğrencilerin, sosyal medya üzerinden Antakya Bilim Merkezi’ne gelme isteği ile başlayan süreci anlatan Bakkal, “Aslında buraya gelme hikayemiz, Astronomi/Uzay Sınıfımızla başladı. Öğrencilerimizle beraber bir bilim merkezini gezme düşüncemiz vardı. Bunun için, kültürel anlamda da çok zengin olan Hatay’daki bilim merkezini tercih ettik. Öğrencilerimizle bir mesaj yayınladık. Sağ olsunlar, buradaki Belediye Başkanımız ve Valimiz, sesimizi duydular ve bizleri buraya davet ettiler.
Gezi programı kapsamında çok güzel yerler gördük. Gezilen her yer, öğrencilerimiz için de çok önemli ve çok değerli. Burada, farklı kültürlerin bir arada yaşaması, korunan o saygı çerçevesi, bizim için çok önemli detaylar oldular hep. Buradaki gezi programı çerçevesinde, ilk kez denize giden, deniz gören öğrencilerimiz oldu. Aynı şekilde, ilk kez Şırnak dışına çıkan öğrencilerimiz de var burada. Yani hem bilimsel hem de kültürel anlamda çok güzel bir gezi oldu” dedi. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ