Bilim merkezi açıldı

Bilim merkezi açıldı

İlk günkü ziyaretçiler arasında; Antakya Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Jandarma Alay Komutanı, Milli Eğitim Müdürü, AKP İl Başkanı ve diğer davetliler yer aldı.

Antakya Belediyesi’nin, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde oluşturduğu Bilim Merkezi, Pazartesi günü eğitime başladı. İlk günkü eğitim-öğretim sürecinde, merkeze yönelik protokol ziyaretleri de oldu. Emniyet Müdürü, İl Jandarma Alay Komutanı, Antakya Belediye Başkanı, AKP İl Başkanı, Antakya İlçe ve İl Kadın Kolu Başkanları ve birçok ziyaretçi, Bilim Merkezi’ne konuk oldu, çalışmalar konusunda verilen bilgileri dinledi, deneyleri gözlemledi.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Bilim Merkezi’nin sahipleri olarak, yapılan çalışmalarla ilgili şu kısa açıklamayı yaptı:
Programımız kapsamında, Antakya Bilim Merkezi’mizin bahçesinde, ‘Süper Solucan Ay’ gözlem etkinliğine de ev sahipliği yaptık. Meclis üyelerimiz ve kıymetli Protokol üyelerimiz, Bilim Merkezimize ziyarette bulundular. Akıl ve Zeka Oyunları sınıfımızda, öğretmenlerimizden, yıl içinde öğretecekleri oyunlarla ilgili bilgiler edindiler. Robotik Kodlama sınıfımızda, Öğretmenlerimiz, yıl içinde yapacakları etkinlikleri aktardılar. Astronomi ve Uzay Bilimleri Öğretmenlerimizle, planetaryumda çeşitli videolarla, Güneş Sistemi ve Gezegenlerle ilgili bilgi edindiler. Bilim Merkezimizin bahçesinde kurulan teleskoplarla da dolunay gözlemi yaptılar.” -Mehmet Durmaz-