Bilimsel başarıdan Off-Road başarısına

Bilimsel başarıdan Off-Road başarısına

İSTE Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hülya Şereflişan,bu yıl üçüncüsü düzenlenen Osmaniye Off-Road yarışlarında bayanlar kategorisinde birinci olurken, yardımcı pilotluğunu eşi yaptı.

Kısa süre önce kurulmasına rağmen, bilimsel alanda ortaya koyduğu rekabetçi ve başarılı adımlarla dikkat çeken İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) adı bu defa spor başlığında yükseliyor. Osmaniye Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Off-Road Yarışları, Türkiye’den 27 il ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nden (KKTC) gelen yaklaşık yüz
arazi aracının katılımıyla Osmaniye’de gerçekleşirken, başlangıç çizgisinde İSTE de yer aldı.
-2 BİN KİŞİ-
Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye Off Road Kulübü’nün birlikte düzenlediği 3. Off Road Şenlikleri muhteşem görüntülere sahne olurken, şenliği, Türkiye’nin dört bir tarafından Off-Road tutkunları katıldı, yarışmayı ise 2 bin dolayında yarış sever izledi. Osmaniye Belediyesi Samet Aybaba İzci Kampı civarındaki Off-Road pistinde düzenlenen yarışta, yüze yakın arazi aracı, 4 kategori ve 2 klasmanda yarıştı.
-EŞİ DE YANINDA-
Genel Klasman birincisi Konya Off-Road Kulübü’nden Ömer Kondu olurken, bayanlar klasmanında; İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hülya Şereflişan birinci, Derya Özer ikinci ve Ebru Yıldırım üçüncülük derecesini elde etti. Hülya Şereflişan, birincilik kupasını; eşi ve aynı zamanda aracın yardımcı pilotu olan Menderes Şereflişan ile birlikte kaldırdı.
4 kategoride yapılan yarışlarda, pilotlar çamur, rampa, çukur ve virajlı yollarda dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele ederken, Off Road şenliklerine katılan tüm kulüplere Osmaniye Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.-Tamer Yazar-

 

(Visited 4 times, 1 visits today)