Binlerce Kitap, Onlarca Yazar

Binlerce Kitap, Onlarca Yazar

Fuar, 21 Mayıs’a kadar dopdolu

Kapılarını, tüm kitapseverler için dün aralayan Kitap Fuarı, 21 Mayıs’a kadar sürecek Fuar günleri kapsamında birçok ünlü yazarı da okuyucularıyla buluşturacak.Bugünün dikkati çeken ismi, Yazar Ayşe Kulin…

İlk günün kalabalığında daha çok öğrencileri ağırlayan Hatay’ın ilk Kitap Fuarı, kitapseverleri yazarlarla buluşturmaya da başladı. 12 Mayıs’ta başlayan ve 21 Mayıs’a kadar sürecek olan Fuar, Primemall Alışveriş Merkezi ile Otogar arasında kalan açık alanda yer alıyor.
-BURADA OLMAK GÜZEL-
Okuyucuları ile buluşan ilk günün yazarlarından Tarihçi Süleyman Kocabaş, Hatay’ın ilki olan bir fuarda yer almaktan dolayı memnun olduğunu söylerken, şöyle konuştu:
“Şu ana kadar, Osmanlı ve Türkiye üzerine toplam 80 kitap yazdım. Daha önceki ziyaretlerim kapsamında, Mustafa Kemal Üniversitesi’nde düzenlenen bir organizasyon kapsamında kitaplarımı imzalama şansı buluşmuştum. Şimdi aynı fırsatı Kitap Fuar’ında yakalamış olmaktan dolayı memnunum.
Söylemek gerekirse, ortam da organizasyon da güzel. Bu anlamda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’na teşekkür ederiz. Tabi baktığınızda, lokasyon olarak biraz şehrin dışında gibi gözüküyor. Ama her şeye rağmen, ben Hatay halkına ve kitapseverlere inanıyorum. Gelip de yazarlar ve kitaplarla bir arada olacaklarına inanıyorum. Tabi fuarlarına da sahip çıkacaklar diye düşünüyorum.”
-GEÇ, AMA GÜZEL-
Bir Kitap Fuarı kapsamında Hatay’da olmaktan dolayı memnun olduklarını söyleyen Tekin Yayınevi’nden Meltem Eken ise, “Bu, Hatay için geç ama iyi bir gelişme” dedi. Her şehrin bir kitap fuarı olması gerektiğine inandığını söyleyen Eken, “Gençlerin daha çok okuması ve daha çok kitapla buluşması gerekiyor. Bu anlamda bu fuarın çok önemli olduğunu düşünüyorum” derken, ilk günü değerlendirdi:
“Hatay insanı ‘okuyan’ bir kitle, ki ben öyle biliyorum. Burada ciddi anlamda bir üniversite gençliği var. O anlamda, ben ilk günkü kalabalığa bakıp değerlendirme yapmak istemiyorum. Daha da iyi olacaktır. Bu konudaki duyurular arttıkça, gelenlerin sayısı da artacaktır.”
Tekin Yayınevi olarak ‘yazarları’ okuyucularla buluşturacaklarını da hatırlatan Meltem Eken, İhsan Eliaçık ve Ataol Behramoğlu’nun 20 Mayıs’ta kitaplarını imzalayacak isimler arasında yer aldığını söyledi.
-Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)