Bir annenin yardım çığlığı:

Bir annenin yardım çığlığı:
Üniversitede okuyan kızım ev kirasını ödeyemedi, evden atılıyor! doğalgaz faturasını ödeyemedi, doğal gazı kesildi! ne olursunuz, yardım edin…

Defne ilçesi Armutlu Mahallesi’nde oturan bir anne, üniversitede okuyan kızının ev kirası ödeyemediği için ev sahibince sokağa atılma durumu ile karşı karşıya kaldığını, kış koşullarında ısınmak için kullandığı doğal gaz faturasını ödeyemediği için de doğal gazının kesildiğini, kış ortasında soğukta kaldığını söyledi. Anne, kızının bu durumu için Armutlu Mahallesi Muhtarı Cüneyt Öfkeli’ye bir mesaj göndererek, durumunu özetledi ve merhametli kişilerden yardım istedi.

Annenin, Muhtar Cüneyt Öfkeli’ye gönderdiği mesajda şöyle deniliyor:

“Günaydın Cüneyt Bey. Kusura bakmayın, rahatsız ediyorum sizi. Sizden bir ricam olacak… Kızım, Muğla Kötekli’de okuyor ve çok zor durumda. Ev kirasını ödeyemediği için ev sahibi evden çıkartıyor. Doğal gaz faturasını ödeyemediği için de doğalgazı kesildi, yemek yapamıyor. Çok kötü hastalandı, soğuktan. Bu karda kışta kız haliyle nasıl dışarıda kalsın? Ben, arada ev temizliğine gidiyorum, ama yetiştiremiyorum. Perişan haldeyim, çaresizim, elimden bir şey gelmiyor. Lütfen bir el atın, minnettar kalırım sizden ve hayırseverlerimizden.”

DUYARLI İNSANLAR VAR

Gelişmenin sosyal medyada yer almasından kısa bir süre sonra merhametli ellerin yardım elinin uzandığı görüldü. İşte o paylaşımlardan birkaçı:

Cevat Alkan: Arkadaşlar, lütfen! Beğeni, para yerine geçmiyor! Bu kadar zor durumdaki insana gönülden ne koparsa verelim.

Yusuf Çelik: Muhtarım, bir havuz oluştur ve bu kızımızı okutalım. Ben varım, her ay 250 benden al!

Nevzat Şabo: Havuz oluşturulursa, benden her ay 100 TL, muhtarım.

Ekrem Ezer: İBAN attır, muhtarım.

Kemal Erdem Yılmaz: 1 aylık kirasını ve birikmiş doğalgaz faturasını ben ödeyebilirim.

Cüneyt Öfkeli: Yusuf Çelik abi, iyi aksamlar. Öncelikle duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyorum. İhtiyaç sahibi ailemizin irtibat numarasını özelden atıyorum. Gönlünden ne gelirse, yardımcı olman yeterli.

Yusuf Çelik: Cüneyt Öfkeli, ben her türlü hazırım. Sen nasıl istersen olur, ama senin gözetiminde havuz yapıp ve aylık göndersek daha iyi olur.

Cüneyt Öfkeli: Yusuf Çelik, kıymetli abim, havuz yapmak riskli. Yüzlerce ihtiyaç sahibi aile var ve bir o kadar da yüzlerce duyarsız iş insanımız, siyasetçimiz var.

-Haber/Cemil Yıldız-