Bir destek mesajı da AÇKD’den…

Bir destek mesajı da AÇKD’den…

Yeşil alan olmalı!

Yıkım çalışmalarında sona yaklaşılan Vakıf İşhanı için toplumun her kesiminden yükselen, ‘burası yeşil alan olarak korunmalı’ çağrısına bir destek de Antakya Çevre Koruma Derneği’nden geldi.

2017 senesinden bu yana tartışılan, yıkıldıktan sonra nasıl bir projenin tasarlandığı, eski kentin önünde yükseltilecek İşhanı’nın nasıl bir mimaride olacağı ya da kaç kat içereceği yönündeki sorular cevap ararken, Antakya kent merkezinde, Asi Nehri’nin hemen yanı başındaki yapının olduğu bölge için ‘yeşil alan olsun’ diyenlerin sayısı artıyor.
-DİLE GETİRDİK-
Bu konudaki son açıklama, Antakya Çevre Koruma Derneği’nden (AÇKD )geldi. Toplum genelinde, Vakıf İşhanı başlığında oluşan hassasiyete ve ortak beklentiye dikkat çekilen açıklamada, “12.12.2017 yılından bu yana, Vakıf İşhanı’nın yerinin yeşil alan, meydan olması gerektiğini, yazılı ve görsel tüm basında sürekli dile getirmişiz. Bugün bu konunun farklı kurum, kuruluş, kişiler tarafından dile getirilmesi memnuniyet verici” denilirken, AÇKD desteğinin altı özenle çizildi:
“AÇKD olarak, her zaman birlikte güzel işlerde yer alma tarafındayız ve bir kez daha, bu konuda atılacak tüm adımları desteklemeye hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz.” –Tamer Yazar-