Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bir Pikap Dolusu Eşya Çalınmıştı

Asi Sulama Kooperatifi malzemelerini

Asi Sulama Kooperatifi malzemelerini çalan hırsız şüphelileri serbest!

Sanıklar, adliyede adli kontrolle serbest kaldı. Kooperatif Başkanı Şahbaz, küplere bindi, “HIRSIZLARDAN ÖZÜR DİLİYORUM!” dedi.

Geçtiğimiz hafta içinde, Amik Ovası’ndaki tarımsal sulamaya büyük katkısı olan Asi Sulama Kooperatif Birliği’ne ait malzemeleri çalarak kayıplara karışan kişiler İlçe Jandarma Asayiş Şubesi’nin titiz çalışması sonucu belirlenirken, şüpheli şahısların, gözaltı sonrası çıkarıldıkları adliyede serbest kaldıkları öğrenildi.

Gelişmeyi üzüntüyle takip ettiğini söyleyen, Asi Sulama Kooperatifi Birliği Başkanı Hüseyin Şahbaz, bir kısmında nükte yaptığı yazısında şunları paylaştı:

“Sayın hırsız arkadaşlar, sizlerden özür diliyorum! O eşyaları ben almışım ve satmışım! Sizler, aslında saygı duyulacak ve desteklenecek kişileriniz ve iş insanlarısınız! Sizleri, bir iki gün yanlışlıkla güvenlik güçlerinde alı koydurduğumuz için, güvenlik güçlerini dört gündür meşgul ettiğimiz için, yapana bu ülkede yaptığının kar olduğunu bilmediğimiz için, yargıya ‘devlet babanın şefkatli eli’ olarak görüp yanıldığımız için… Sizlerin üzerinizdeki atılı suçlar, hepsi düzmece! İçtiğiniz şeyler de hepsi legal olan sigara ve benzeri şeyler! Sizin, her eve ve her işyerine serbestçe girip çıkma hakkınız var! Bundan da bizim haberimiz olmadığı için. İstediğinize istediğinizi yapma hakkı vardı. İstediğiniz her şeyi içmek içinde her türlü serbestliğiniz vardır, haksız olan kişiler bizleriz!

Sizi yargılayanları vicdanları ile baş başa bırakıyorum. Acaba bu kişiler tarafından evi talan edilen, çocukları darp edilen, korkudan evinin önüne çıkamayan aileler kendilerinin olsa, uyguladıkları hukuku ve dağıttıkları adaleti çok merak ediyorum.

Ama sakın ola ki bir daha benim ve yakınlarımın etrafına dolanmayın, yaklaşmayın! Size aynı sevecenlikle, Hüseyin Şahbaz olarak yaklaşamam! Kısasa kısas göreceksiniz!

İçim çok yanıyor, böyle bir hukuk düzeni ile karşı karşıya kaldığım için. Birinin tutuklanması için, girdiği evden veya işyerinden birilerini öldürmesi veya ciddi anlamda yaralaması gerekiyor! Yoksa ne alırsa, ne çalarsa, ne yaparsa yapsın, onlarca kişi girsin, suç değilmiş! Maalesef!”

-Haber/Cemil Yıldız-