Biraz hoş sohbet, biraz gülümseme

Biraz hoş sohbet, biraz gülümseme

Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden İSTE Öğrencileri, Huzurevi sakinleriyle neşeli ve keyifli saatler geçirdiler, tiyatral etkinlikleri ile de gönüllerde taht kurdular.

Salt ‘ders’ odaklı olmanın ötesine geçip, ‘yaşam’ odaklı bir üniversite olma hedefiyle ilerleyen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) adına hayata geçirilen sosyal içerikli projelerin son adresi, Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi oldu.

Merkez’i ziyaret eden İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Sivil Havacılık Yüksekokulu öğrencileri, burada Huzurevi sakinleri ile sohbet etti. İSTE’li öğrenciler, Huzurevi sakinlerinin hayat hikâyelerini ve yaşam tecrübelerini dinleyerek, sağlıklı ve huzurlu bir toplum için dayanışma ve büyüklere saygılı olmanın önemini dahi iyi kavrama fırsatı da buldu.  Sohbet sonrası, İSTE’li öğrencilerden oluşan gönüllü tiyatro ve müzik grubunun çeşitli aktiviteleri, Huzurevi sakinlerine neşeli ve keyifli saatler yaşattı.

-Devam edecek-

Ziyaretlerine ilişkin konuşan ve İSTE olarak Huzurevi sakinlerinin her zaman yanında olacaklarını ifade eden, İskenderun Teknik Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Naz, bu yöndeki etkinliklerin, tıpkı “Engelliler”, “Down Sendromlular” ve “Sevgi Evleri” ekseninde olduğu gibi durmaksızın devam edeceğinin altını çizdi. Naz, “Huzurevi sakinlerini ziyaret amacımız, kendilerini değerli hissetmelerini sağlayarak, onlarla vakit geçirerek toplumun kendilerini yalnız bırakmadığını göstermektir, ayrıca onların değerli nasihatlerini almaktır” şeklinde konuştu. Tamer Yazar