Birfen Kız Futbol Takımı Başarısı

Birfen Kız Futbol Takımı Başarısı

Malatya’da Grup Şampiyonu olarak Türkiye 1. Ligi’ne yükseldi, sevincini ASKF ile paylaştı.

İlimiz özel eğitim kurumlarından, Hatay Birfen Defne Koleji adına oluşturulan kadın futbol takımının geçtiğimiz ay içinde Malatya’da oynadığı Türkiye finallerindeki başarısı ardından Türkiye 1. Ligi’ne yükselmesi sonrası, bu alandaki ilk ziyaret, Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na (ASKF) yapıldı.
Kulüp yönetici ve oyuncuları, Türkiye Kadınlar 1. Ligi’ne yükselmeleri nedeniyle, Hatay ASKF’ye nezaket ziyaretinde bulundular. Birfen Koleji kurucusu Aziz Kocaoğlu, Birfen Koleji kurucusu ve Birfen Hatay Defne Spor Kadın Futbol Şube Sorumlusu Oktay Aslan, Birfen Koleji Hatay Defne Spor Başkan Yardımcısı Mehmet Turunç, Kulüp Saymanı Ali Kemal Turunç, Kulüp Antrenörü Ali İhsan Kılıç ve bazı kadın futbolcuların da katıldığı ziyarette, Kulüp Başkan Yardımcısına, ligde yükselmeleri ve ziyaretleri anısına plaket sunuldu.
Hatay ASKF Başkanı Mehmet Öztürk, Genel Sekreter Abdülhalik Görün ve Gençlik Kurulu Başkanı F. Serdar Özal ile birlikte, ASKF heyeti, kulüp yönetici, antrenör ve oyuncularına ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti, Kadınlar 1.Ligi’nde başarı diledi. -Mehmet Durmaz-