Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Birinciler Açıklandı

Hatay’da, 15 ilçenin Hafızlık

Hatay’da, 15 ilçenin Hafızlık ve Kur’an’ı Kerim okuma birincileri Antakya’da yarıştı, kadınlarda ve erkeklerde 4 birinci belli oldu ve ödüllendirildi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde, Hatay İl Müftülüğü tarafından, personelin mesleki ve kişisel yönden kendilerini geliştirmesi, planlı çalışma alışkanlığı kazanması, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmesi ve hizmet süresince kendilerine güven duyma-larının sağlamak amacıyla, 2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, erkek din görevlileri arasında XVII. Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve bayan din görevlileri arasında XII. Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmalarında ilçelerinde birinci olan yarışmacılar yarıştı. Antakya’da gerçekleşen ilçe birincileri yarışmasında kategorilerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan yarışmacılara ödülleri geçtiğimiz hafta sonunda verildi.
27 Mayıs 2021 Perşembe günü Müftülük toplantı salonunda gerçekleşen il finalinde, ilçe birincileri yarıştı.
İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’nin başkanlığında; İl Müftü Yardımcısı Murat Akçay ile Nazife Sağlamoğlu, Yayladağı İlçe Müftüsü Hamza Köse, MKÜ Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Oghız Najmaldeen Suliman, Habib-i Neccar Kız İmam-Hatip Orta Okulu Meslek Dersleri Öğretmeni Ahmet Çelik, İl Vaizi Mustafa Doğan ve Antakya İlçe Vaizi Emine Temizkan’ın üyeliğinde teşekkül eden Komisyon tarafından dereceye giren yarışmacılar açıklandı.
Yarışmaların sonucu şöyle açıklandı:
Hafızlık Yarışması (Erkek) birincisi Abdülhamit Gökçen (Antakya), ikincisi Yusuf Bayır (Yayladağı) ve üçüncüsü Abit Turanbaki (Kırıkhan).
Hafızlık Yarışması (Kadın) birincisi Ayşenur Eksik (Dörtyol) ve ikincisi Zehra Mustafaoğlu (İskenderun).
Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması (Erkek) birincisi Fatih Bilir (Belen), ikincisi Ahmet Kızu (Antakya) ve üçüncüsü Cemil Bayrak (Altınözü).
Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması (Kadın) birincisi, Zeynep Çakır (İskenderun), ikincisi Saliha Tunca (Antakya) ve üçüncüsü Meryem Özdemir (Altınözü).
Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili ve Yarışma Komisyonu tarafından, dereceye giren görevlilere hediyeleri verildi. İl Müftüsü Bilgili, yarışmaya katılan görevlileri tebrik ederek, yarışmaya katılanların, ilçelerinde birinci olduklarını ve gönüllerde hepsinin birinci olduğunu ifade ederek, bölge finalinde Hatay’ı temsil edecek olan yarışmacılara başarı diledi. -Mehmet Durmaz-