Birlik, beraberlik, dayanışma içinde…

Birlik, beraberlik, dayanışma içinde…

Düşmanı mağlup ettik!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci: “Cumhuriyetle taçlandırılan İstiklal Mücadelesinde bugün bize düşen bu mirası ve değerleri koruyarak vatanımızı geleceğe daha iyi taşımaktır.”

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nda (MYDK), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir program düzenlendi. MYDK Atatürk Konferans Salonu’nda İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’nin ev sahipliğine gerçekleşen programa; CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, İSTE Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Meltem Eken, Prof. Dr. Mustafa Yüksek, Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, İSTE Genel Sekreteri Yahya Kılıç, İSTE Senato üyeleri, Öğretim Elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümünde, öncelikle bize bu toprakları vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm Aziz Şehitlerimizi rahmet, minnetle ve saygı ile anıyorum” dedi.
Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde, vatansever bir duruşla, Aziz Türk Milletinin düşmanı mağlup ettiğini belirten Rektör Depci “Cumhuriyetle taçlandırılan İstiklal Mücadelesinde bugün bize düşen, bu mirası ve değerleri koruyarak vatanımızı geleceğe daha iyi taşımaktır” şeklinde konuştu.
Programda İSTE Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Öğretim Elemanı Öğretim Görevlisi Dr. Yahya Yılmaz, “Cumhuriyet Fikrinin Türk Tarihindeki Seyri” isimli bir konferans verdi. MYDK Öğretim Elemanları ve öğrencilerinin canlı performans sergilediği programda Koro Şefliğini MYDK Öğretim Görevlisi Valentyn Trofimov yaparken, Öğretim Görevlisi Emre Uyunmaz, klasik gitar dinletisiyle katılımcılara müzik şöleni yaşattı.
29 Ekim haftası müzik etkinlikleri kapsamında, hafta boyunca İSTE yerleşkelerinde İSTE Ailesi ile buluşan MYDK A’Capella Topluluğu ise final konserini, 28 Ekim’de düzenlenen etkinlikle gerçekleştirdi.
-Tamer Yazar-