Birlikte değiştirelim!

Birlikte değiştirelim!

Tülay Hatimoğulları Oruç: “Emek ve Özgürlük İttifakı mitinginde, Kartal Meydanı ve caddeler hıncahınç doluydu. Baskı düzenine inat, halklar, büyük bir coşkuyla ‘birlikte değiştirelim’ dedi.”

Emek ve Özgürlük İttifakı’nın İstanbul Kartal’daki ilk mitingine dair konuşan, Hatay’ın TBMM’deki güçlü ve önemli ismi, HDP Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, meydanın kalabalık haline işaret ederken, “Baskı düzenine inat, halklar, büyük bir coşkuyla ‘birlikte değiştirelim’ dedi” tespitinde durdu.

Tülay Hatimoğulları Oruç, şunları söyledi:

“Artan baskılara karşı insanlar artık ‘yeter’ diyor. Artan hayat pahalılığına karşı, zamlara karşı, faturalara karşı insanlarda artık bardak dolmuş, hatta taşmış durumda. Ama en önemlisi de şu ki… Başta HDP’nin kendi seçmeni olmak üzere, HDP’ye yönelik baskılar konusunda, halkta, partimize yönelik çok büyük bir sahiplenme var. Zira yaşanan baskılar vicdanları da yaralamış durumda. Halk da ‘ne olursa olsun, biz partimize sahip çıkacağız’ diyor. ‘Biz, ceketimizi de satsak, partimize maddi-manevi destek çıkacağız’ diyor.

Açıkça söylemek gerekirse, bu miting çalışması bizlere de büyük bir moral oldu ve ben inanıyorum ki, bu süreçte, bu meydandaki destek daha da kitleselleşecek, daha da güçlenecek.”

Tamer Yazar