Birlikte Kazanılan Başarı

Birlikte Kazanılan Başarı

Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Ligde 2.sırayı yorumladı:

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı, aynı zamanda Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Bordo-Beyazlı ekibin son Gaziantep 2-1’lik galibiyeti ile puan cetvelinde 2.sıraya yerleşmesini değerlendirirken, bunun tesadüfi değil, uzun süreye dayalı, birlikte çalışmanın bir karşılığı olduğunu söyledi.
Bordo-Beyazlı ekip, ligde oynadığı 9 maçta 6 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 19 puan toplarken, lider Trabzonspor’un 2 puan gerisinde yer alıyor. Hatayspor’un bu hafta Karagümrük maçında alacağı sonuç ile lider Trabzonspor’un alacağı sonuç, liderlik için belirleyici olacak.
Mevcut tabloyu değerlendiren ve geçen sezon ilk kez çıktıkları Süper Lig’i 6. sırada bitirdiklerini hatırlatan Savaş, “Süper Lig’e geçen sene çıktık ve 6. sırada bitirdik. Şu anda ikinci sıradayız. Mütevazı bir takımız. Bu mütevazı takım nasıl oluyor da bu başarıyı sağlıyor? Bu başarı, birlikte kazanılan bir başarıdır. Yani tepeden tırnağa herkes, kendi gücü nispetinde bu takıma katkı sağlıyor” diye konuştu.
– “Avrupa kupalarına gidersek de çok mutlu olacağız”
Lütfü Savaş, ilk hedeflerinin ligi ilk 10’da bitirmek ve sonrasında da Avrupa kupalarında mücadele etmek olduğunu belirtti. Bu sezon, kadrolarında önemli değişiklikler yaptıklarının aktaran Savaş, şöyle devam etti:
“Geçtiğimiz sezon, ligde hedefimiz ilk 10’du. Onu başardık ve 6. sırada bitirdik. Tabii ki siyasette de olduğumuz için çok yüksek çıta koymak istemiyoruz. Yine ilk 10 diyoruz. Avrupa kupalarına gidersek de çok mutlu olacağız.
Yani şu anlaşılmasın… ‘Avrupa hayalimizi elimizin tersiyle iteceğiz ve onun için çalışıyoruz’ diye kimse bunu anlamasın. Avrupa’ya, herkesten önce ben gitmek isterdim. Ama geçen sene çok erkendi. Geçen sene kadromuz çok dardı. Birçok futbolcumuz kiralıktı, bir kısmı 1. Lig’den gelmeydi, onların kontratları doluyordu. Bu sene, kadromuzun yüzde 75’i değişti” şeklinde konuştu.
Savaş, gurur duydukları Hatayspor’un zirvede kalmaya devam edeceğini ve takıma gönül verenlerin zevkle izlediği maç sayısını arttıracaklarını söyledi. Taraftarların, takımı yalnız bırakmayarak desteklemelerini isteyen Savaş, şu ifadeleri kullandı:
“Hatayspor, Süper Lig’de iki yıldır adından tüm Türkiye’de söz ettiren bir takım. Bu takıma, Hatay’ın ve futbol seyircisinin sahip çıkması lazım. Ben, çocuklarım buradaysa, onları da maça götürüyorum. Eşimle mutlaka maça gidiyorum. Lütfen herkes maça bir karnaval havasında gelsin. Eşini, çocuklarını, ailesini, dostlarını maça davet etsin. Biz ne kadar coşkulu, kalabalık olarak takımımızı desteklersek, takım o kadar daha coşkulu, seyir zevki yüksek bir potansiyelde futbol oynar.” –Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)