Biz ‘Sanayi Sitesi’ yaptık!

Biz ‘Sanayi Sitesi’ yaptık!

Antalya ise ‘Cennet’…

Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanı olarak kabul edilen ve Antakya’nın da ‘proje’ bazında yakından izlediği Zeytinpark, çocukların ilk kamp deneyimlerini yaşadığı bir merkez haline geldi.

Antalya Ticaret Borsası’nın öncülüğünde kente kazandırılan ve kısa bir süre öncesinde gerçekleşen ziyaret kapsamında Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetimi tarafından da yakından izlenen
Zeytinpark, düzenlediği etkinliklerle yediden yetmişe herkesi doğayla buluşturmaya devam ediyor. Doğa yürüyüşleri, yoga, kamp etkinlikleri, doğa akademisi ve ekoloji eğitimleri düzenleyen Zeytinpark, şehrin gürültüsünden uzak bir alanda kaliteli zaman geçirme fırsatı sunuyor.
Defne’deki (hastalıklı ve kullanım dışı oldukları söylenen) zeytinlik alanların ‘küçük sanayi sitesi’ yapılması noktasında sanayi yatırımına açıldığı Hatay örneğinde duranların yakından izlediği Zeytinpark örneğine dair konuşan Antalya Ticaret Borsası, Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, bu alanın, kentin yaşam merkezi haline geldiğini söyledi. Kent merkezinde olmasına karşın doğa ile buluşmak isteyenlerin adresi haline gelen Zeytinpark’ın özellikle çocuklar için müthiş fırsatlar sunduğunu kaydeden Çandır, “Zeytinpark’ı Antalya ile buluşturacağız diye yola çıktık. Bu yolda önemli yol kat ettik. Çocuklarımız bu alanı çok sevdi. Yediden yetmişe herkesi Zeytinpark’ta doğa ile kaynaşmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
Konunun halen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetimi’nin gündeminde olup olmadığı bilinmiyor. Ancak Antalya örneğini izleyenler, ‘Zeytinlik alanlarıyla bilinen ünlü Antakya ya da Defne gibi örneklerin de böylesi bir yaşam alanına ihtiyacı var’ demeyi ihmal etmiyor. -Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)