Bölge Müdürü ile…

Bölge Müdürü ile…

Samandağ Çevre Yolu üzerinde incelemelerde bulunan, Yayman:

27 km yol 1 yılda bitecek

İhale, 4 Ağustos’ta yapıldı, yer teslimi yakında…

Hatay AK Parti Milletvekili, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, önceki gün gittiği Samandağ ilçesinde, çevre yolu ve Samandağ-Antakya yolu üzerinde incelemelerde bulundu. Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Fidan ve diğer yetkililerle bölgeye giden Milletvekili Hüseyin Yayman, 27 km uzunluğundaki çevre yolu ihalesinin 4 Ağustos’ta yapıldığını, yer tesliminin en kısa sürede gerçekleştirileceğini, ardından yapımla birlikte de yolun 1 yıl içinde tamamlanmasının beklendiğini bildirdi.
Milletvekili Hüseyin Yayman’a eşlik eden Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Fidan, Antakya-Samandağ yolu proje uzunluğunun toplam 27 Km olduğunu ve yolun bir yıl içinde duble yol olarak yapılacağını kaydederek, Çevlik’i polis kontrol noktasına bağlayan 10 km çevre yolu kısmının ise öncelikle yapılacağı bilgisini verdi.
Gelişmeyi değerlendiren Milletvekili Hüseyin Yayman, yoğun ve ısrarlı takipleri sonucu büyük bir mutluluk yaşadıklarının altını çizerek, “Çok şükür, milletimize mahcup olmadık. Seçim döneminde verdiğimiz bir sözümüzü daha yerine getirmenin sevincini yaşıyoruz. Samandağ’ı Antakya’ya bağlayan bu yolumuz, müteahhittin işi bırakması sonucu yarım kalmıştı. Tam 2 yıl devam eden ısrarlı takibimiz sonucu, bugün büyük bir ilerleme sağlamış durumdayız. Şimdi sıfırdan başlıyoruz ve en kısa sürede bu yolu tamamlayacağız” dedi.
Yol yapımına Çevlik noktasından başlanacağı bilgisini de veren Yayman, “Sayın Bakanımızın talimatlarıyla, yolumuz geçen hafta ihale edildi. Önce, Çevlik’ten başlayan çevre yolu bölümü yapılacak ve devamında, otoban standardında duble yol olarak, tam 27 km olarak Antakya’ya bağlanacak. Sözleşmeye göre, yolumuz 1 yıl içinde tamamlanacak” açıklaması yaptı. -Cemil Yıldız-