Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Boş Tribünler Düşündürdü

Fenerbahçe Konvoyu Üzdü Süper

Fenerbahçe Konvoyu Üzdü

Süper Lig’in 2’ncisi HATAYSPOR’un boş tribünlere oynaması üzerken, Bordo-Beyazlı ekibin Antalyaspor’u 3-1 yendiği günün akşamı oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrası Antakya’da sokağa dökülen yüzlerce kişinin bayraklı-flamalı konvoy düzenlemesi de Bordo-Beyazlı camiada üzüntüyle karşılandı.

Türkiye’de Süper Lig’in 20 takımı içinde, ligde geride kalan 13 hafta sonunda puan cetvelinde ikinci sırada bulunan, Türkiye’nin üç büyüğü ‘Galatasaray Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi altına alan Hatayspor’un, maçlarını tribünlerdeki çok az seyirci önünde oynaması düşündürürken, Pazar günü Antalyaspor’u 3-1 ile dize getiren Hatayspor’un oynadığı maçın birkaç saat sonrasındaki Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrası Sarı-Lacivertli taraftarların galibiyeti kutlamak üzere yollara dökülmesi, Antakya’da konvoylar düzenlemesi, flamalı ve bayraklı gösteride bulunulması hem üzdü, hem de düşündürdü.

55 yıldır Süper Lig hasreti çeken Bordo-Beyazlı ekip, geçen yıl ulaştığı bu hedefinde, pandemi dolayısıyla bugüne kadar beklediği ve arzuladığı seyirci desteğini göremezken, statlara seyirci alımının % 100 kapasiteye dönüşmesi sonrasında da ilk Antalyaspor maçının boş tribünlere oynanması şoke etti. Hatayspor yöneticileri, teknik heyet ve futbolcular, iç sahada tribünlerin boş olmasına anlam veremezken, her maça gelen vefalı taraftarlar haricindekilerin başka il takımlarına gönül besleyerek kendi il takımını dışlamasının ise kabul edilebilir olmadığını savunuyor.

ÖMER ERDOĞAN DA ÜZGÜN

Bu arada Hatayspor yöneticileri kadar, Teknik Direktör Ömer Erdoğan’ın da mevcut tablodan hoşnut olmadığı öğrenildi.

Güvenilir kaynaklara göre, halen Türkiye’nin en başarılı 2-3 teknik direktöründen biri gösterilen Ömer Erdoğan’ın, tribünlerin boş kalmasına şaşırdığını çevresine anlattığı öğrenildi. Güvenilir kaynaklara göre, Ömer Erdoğan’ın Bordo-Beyazlı ekibin maçlarını boş tribünlere oynamasıyla ilgili görüşleri şöyle:

“Pazar günü oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçı sonrası kentte yapılan konvoylar ve binlerce taraftarın sokağa dökülmesini üzüntüyle karşıladık. Sözüm, asla bizi her zaman destekleyen ve hiçbir maçımızı kaçırmayan taraftara değil. Onlar, her zaman bizim yanımızda oldular. Beni üzen, Hatay’da yaşayıp da, Hatayspor’un başarısını görmeyenlere. Kendi şehrinin takımı, liderin arkasında ikinci sırada olmasını görmüyor, başka takımın galibiyetiyle sokaklara dökülüyor ve konvoy yapıyor. Şimdi benim oyuncum, bu manzarayı gördüğünde ne diyecek? Ben ona ne anlatabilirim? Hatayspor’un bayrağı yerine başka takımların bayraklarını ve konvoylarını gördüğünde, nasıl bir duygu yaşayacak, bunu hiç düşündünüz mü?

 Doğrusu, gördüğüm manzaralar beni üzmüştür. Her takıma saygım sonsuz, ama bu şehrin insanı önce kendi takımına sahip çıkmalı”

HATAYSPOR TARAFTARININ GIPTA EDECEĞİ TAKIMIMIZ VAR

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan’ın, maçları boş tribünde oynamalarının üzüntü verici olduğunu kaydederken, şunları söylemediği ifade edildi.

“Hatay halkının maçlara gelmemesi için hiçbir sebep yok. Çünkü gıpta ile izleyecekleri, gurur duyacakları bir takımları var. Tribünlere gelmek için daha neyi bekliyorlar?” -Cemil Yıldız-