Boupendza Al Arabi’de

Boupendza Al Arabi’de

Hatayspor’un yıldızı Aaron Boupendza’nın, Katar takımı Al Arabi’ye transferi kesinleşti ve bu konuda beklenen anlaşma sağlandı, iş imzaya kaldı. Hatayspor, rakip kulüp ve menajerlerin isteği üzerine, yıldız futbolcuyu Kasımpaşa maçı kadrosuna almadı.

Hatayspor’un, geçen sezon Süper Lig’de gol kralı olan yıldız futbolcusu Aaron Boupendza’nın Katar Al Arabi takımına transferi konusundaki tüm engeller aşıldı. Her konuda anlaşma sağlandığı ve işin imzaya kaldığı açıklandı. Cumartesi günkü Kasımpaşa maçı öncesi Beint Spor ekranlarına açıklamada bulunan Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Aaron Boupendza’nın transfer çalışmalarına ilişkin soru üzerine şunları söyledi:
“Aldığım bilgiye göre, Boupendza’nın transferi sözlü olarak bitti. Kendisinin bir anlaşma olayı vardı o da bugün okeylendi. Onun için kadroya almadık. Çünkü ‘transfer olma ihtimali bitti’ olarak gördüğümüz için, hem kendi menajerlerinin hem karşı kulübün, sakatlıktan koruma amaçlı, öyle bir ricası oldu. Onun için bugün kendisini aramızda görmedik.” -Cemil Yıldız-