Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bravo Hatay Polisine

Terör örgütü DEAŞ, eylem

Terör örgütü DEAŞ, eylem yeri olarak Hatay’ı seçti. Muhtemel eğlence yerleri ve alışveriş merkezlerine yönelik olası bir bombalama eylemi girişimi son anda önlendi.

Hatay MİT Bölge Başkanlığı, İstihbarat ve TEM Şubesi ortak işbirliğiyle, yılbaşı kutlamalarında ve öncesinde; güvenlik güçlerine, halkın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezlerine, umuma açık eğlence yerlerine, ibadethanelere, yılbaşı kutlamalarının yapılacağı yerlere ve gayrimüslim vatandaşlarımızca Noel Haftası olarak kutlanan 24 Aralık tarihi itibariyle kilise ve mabetlere yönelik eylem arayışına girebilecekleri değerlendirilen DEAŞ örgüt mensubu 11 militan, dün sabah yapılan bir operasyonla ele geçirildi.
Dün saat 06.30’da yapılan eş zamanlı operasyonda, 4’ü Antakya ve 7’si Reyhanlı ilçemizde olmak üzere toplam 11 şüpheli yakalandı. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği talimatlar doğrultusunda, 11 şüpheli şahıs gözaltına alınarak, çok yönlü bir tahkikat başlatıldı.
Konuya ilişkin Hatay Valiliği açıklamasında, “Toplumumuzun huzur ve düzenini tehdit eden terör ve terör örgütlerine yönelik verilen mücadelemiz, kararlılıkla ve aralıksız bir şekilde devam edecektir” denildi. Ayrıca Hatay halkının can ve mal güvenliği için, güvenlik birimlerinin koordineli şekilde, geceli gündüzlü aralıksız bir çalışma yaptığı kaydedildi. -Cemil Yıldız-