BŞB’de “TEDES” İçin Yetki

BŞB’de “TEDES” İçin Yetki

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin  Akıllı Ulaşım Sistemleri’nin  (TEDES)  kurulumu için Meclis  yetkisi, Başkan Savaş’ta.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Akıllı Ulaşım Sistemleri olarak bilinen TEDES’in kurulumu konusunda Başkan Lütfü Savaş’a yetki verdi. Meclis’in hafta içinde yapılan toplantısında, Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın, Akıllı Ulaşım Sistemleri (TEDES) kurulum çalışmaları gereği kamu kurum ve kuruluşlar ve kanunda tanımlanan diğer kurumlar ile ‘Ortak Hizmet Protokolü’ düzenlenebilmesi hususunda Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi ile ilgili teklifi oy çokluğu ile kabul edildi. Bu gelişmenin ardından, Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceği yeni sistemle ilgili diğer kurumlarla olan görüşmeleri Başkan Lütfü Savaş yürütecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin son toplantısında ayrıca şu kararlar alındı:

-Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın, HATMES Gıda Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin, sahibi Ufuk Ekşi tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne şartsız (hibe) bağış olarak devredilmesi ile ilgili teklifi Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

* İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın, sözleşmeli personelin ücretlerinin taban ücret üzerinden belirlenmesi ile ilgili teklifi oy birliği ile kabul edildi.

* Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın; Antakya, İskenderun ve Payas Organize Sanayi Bölgelerine ait yolların asfalt kaplanması ile ilgili teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

* Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın, Hatay Devlet Hastanesi’ne yapılan belediye otobüs seferlerinin 31 Ocak 2017 tarihine kadar ücretsiz olarak, Şubat 2017 tarihi itibariyle de UKOME’nin belirleyeceği ücret tarifesi ile hizmet vermesine ilişkin teklifi oy birliği ile kabul edildi.

-Cemil Yıldız-