Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BŞB’nin AKP-MHP üyeleri, SU’da % 20 indirim istedi

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nin

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nin AKP’li ve MHP’li üyeleri, içme suyunda % 20 indirim yapılmasını istedi. Cumhur İttifakı üyeleri, HATSU Genel Kurulu’nda Divan’a verilen önergeyle, su ücretlerinde indirim talebinde bulundu.
BŞB Meclisi’nin AKP ve MHP’li üyeleri adına açıklama yapan Payas Belediye Başkanı Bekir Altun, şunları söyledi:
“Bütün dünyayı kasıp kavuran koronavirüs etkisiyle birlikte, ekonomik olarak çok sıkıntılı günler yaşıyoruz. Bu sıkıntılı günlerde bizim de Belediye olarak, Meclis olarak, insanlarımıza destek olmak amacıyla bir çalışma gerçekleştirdik.
Başta Cumhurbaşkanımız ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan büyün siyasi partilerin açıklamaları var. Birçok Büyükşehir Belediyesi, su fiyatlarının hayatı kolaylaştırması adına %50 indirim gerçekleştirmiştir. Örnek olarak Adana Büyükşehir Belediyesi %50, İzmir Büyükşehir Belediyesi %50, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi %50, Bilecik Belediyesi %50 İndirim yapmışlardır.
Esnafımızın ve vatandaşımızın yanında olma adına, grubumuz ile birlikte yapmış olduğumuz bu çalışmayla, Hatay’da su ücretlerinde %50 indirimin bütçeyi çok etkileyeceği düşüncesiyle, geçen yıl Meclis olarak alınan bir karar kapsamında alınan %20 zam kararının geri çekilmesini talep ettik.”
Cumhur İttifakı üyesi AKP ve MHP’lilerin bu önerisi, bugünkü Meclis toplantısında ele alınıp oylanacak.
-Cemil Yıldız-