Bu Cumhuriyet Demokrasi İle Taçlanmalı

Bu Cumhuriyet Demokrasi İle Taçlanmalı

Özdağ, Doç. Dr. Çalışkan’ı ziyaret etti, gündemle ilgili görüşmelerde bulundu …

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, birtakım temaslarda bulunmak üzere geldiği ilimizde, yardımcıları Hakverdi Altuğ, Cemal Eğin ve Hatay İl Başkanı Ahmet Bilgin ile birlikte, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Özdağ, görüşmede misafirperverliğinden dolayı Çalışkan’a teşekkür ederek, ülke gündemi ile ilgili geniş çaplı müzakerelerde bulunup, parti olarak yürüttükleri çalışmalarla ilgili kısa bilgi verdi.
Doç. Dr. Özdağ, konuşmasında, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Türkiye demokrasisine uygun değildir. Türkiye’de partiler bir ‘din’ bir ‘mezhep’ tutar gibi tutulmaması gerekiyor. Partiler var olmalı. Ama var olan özgürlük olmalı, hukukun üstünlüğü olmalı, eğitimde fırsat eşitliği ve adalet olmalı. Bu cumhuriyet demokrasi ile taçlanmalı. Devlet liyakat ile işlemeli. Hukuk adalet ile buluşmalı. Türkiye’de devlet bir kişinin, partinin, bir mezhebin, bir cemaatin olmamalı, Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz. Herkesi, her kesimi kucaklama derdinde olmalıyız. “Sn. Çalışkan’a da çalışma hayatında başarılar diliyorum” dedi.
Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Sn. Özdağ’a nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyor, parti olarak yürüttükleri çalışmalarında başarılar diliyorum. Ülkemizin sorunlarını müzakere ettik. Elbette memleket yararına yapılacak her işte kim ne yaparsa siyasi kimliğine bakılmaksızın takdir etmeliyiz. Saadet partisi ülkemizde önemli bir siyasi geleneğe sahip, tüm kesimleri kucaklamaya ve herkesle iş birliği yapmaya hazır bir partidir. Saadet Partisi herkese eşit mesafe yakınlıkta olan bir partidir” dedi. -Mehmet ÖZGÜN-