Bu davetin, yemeğin tek bir amacı var…

Bu davetin, yemeğin tek bir amacı var…

Adana Lokantası, Tüm Malzemeleri Hatay Esnafından Alacak

Adana’nın ünlü bir restoranı, müşterilerine Hatay yemekleri sunarken, bundan böyle malzemelerinin tamamını ilimiz esnafından alacak.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, önceki akşam Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile söz konusu restoran yetkililerine, Hatay Gastronomi Evi’nde yemek verdi. Yemeğin tek amacı, Adana lokantasında Hatay’a özgü yemek imalatı yapılması ve malzemelerin de sadece Hatay esnafından temin edilmesi olduğu ifade edildi.

Eşi Prof. Dr. Nazan Savaş ile birlikte, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile eşi Nuray Karalar’ı konuk eden Savaş, davetle ilgili şu paylaşımı yaptı:

“Adana Next Republic Restaurant, bundan sonra tüm malzemelerini şehrimizin esnafından temin ederek, hazırlayacağı Hatay yemeklerini müşterilerinin beğenisine sunacak. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar ve değerli eşi hanımefendi Nuray Karalar’ı, sevgili eşim Nazan Hanım ile birlikte tanıtım yemeğinde ağırladık. Kendilerine, verdikleri destek dolayısıyla teşekkür ederim. Hayırlı, uğurlu olsun.” -Haber/Cemil Yıldız-