Bu Defaki Nöbet Canlı Yayında!

Bu Defaki Nöbet Canlı Yayında!

Aralarında Hatay’ın da olduğu 21 Baro Başkanlığı için yapılan bilgilendirmede, “İzolasyonda da olsak, nöbetimiz devam ediyor. 21 Baro Başkanımızın katılımıyla, Adalet Nöbeti canlı yayınımızda buluşuyoruz” denildi.

Adalet Nöbetleri, yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle, bu defa Facebook, Twitter ve Youtube resmi hesaplarından canlı olarak yayınlandı ve ‘adalet’ beklentisine yönelik çağrı da, Baro Başkanlarının katılımıyla gerçekleşti.
24 Nisan 2020 Cuma günü saat 16.00’daki çağrıya katılan Barolar ve temsilcileri şöyle sıralandı:
Av. Ekrem Dönmez (Hatay), Av. Veli Küçük (Adana), Av. Erinç Sağkan (Ankara), Av. Polat Balkan (Antalya), Av. Ali Uğur Çağal (Artvin), Av. Gökhan Bozkurt (Aydın), Av. Gürkan Altun (Bursa), Av. Müjdat İlhan (Denizli), Av. Cihan Aydın (Diyarbakır), Av. Azade Ay (Düzce), Av. Bektaş Şarklı (Gaziantep), Av. Mehmet Durakoğlu (İstanbul), Av. Özkan Yücel (İzmir), Av. Bahar Gültekin Candemir (Kocaeli), Av. İsmail Elik (Mardin), Av. Bilgin Yeşilboğaz (Mersin), Av. Abdullah Öncel (Şanlıurfa), Av. Sedat Tekneci (Tekirdağ), Av. Kenan Çetin (Tunceli), Av. Zülküf Uçar (Van) ve Av. Fedayi Doğruyol (Yalova).
-SÖYLENENLER-
Baroların Başkanları ve temsilcilerinin açıklama öncesi sosyal medya paylaşımları ise şöyle oldu:
Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun: Adalet elbet tecelli edecek. Yarınlarda mutlaka… Bu ayki nöbet, tüm sosyal medyada (Facebook, Twitter ve YouTube). Hep beraber olalım, hep beraber haykıralım, Adalet için…
Mardin Barosu Başkanı İsmail Elik: Adalet isteyen, adaletten yana olan herkes davetlidir.
Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan: Adalete ulaşacağız; bir gün mutlaka…
Aydın Barosu Başkanı Av.Gökhan Bozkurt: Evde kalsak da nöbetteyiz.
Van Barosu Başkan Yardımcısı Av. Hamza Çiftçi: Covid-19 bile “adalet” talebimizi haykırmaya engel olamayacak!
Tamer Yazar