Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bu durak hangi belediyenin

Sorumluluğunda? Antakya kent merkezi

Sorumluluğunda?

Antakya kent merkezi içinde her gün binlerce insan taşıyan halk otobüslerinin Asi Nehri noktasındaki ana duraklarından biri, çok uzun zamandır bakım bekliyor, özellikle de buz patenine dönen kış şartları öncesinde!

Her kış döneminde vatandaşların şikayetlerine neden olan, Asi Nehri kıyısındaki Halk Otobüsleri Durağı, tüm yaz dönemi boyunca ilgili ve sorumlu belediye yönetiminden ilgi bekledi. Kırık ve bozuk zemin bir tarafa, zeminde kullanılan malzemenin yanlışlığında duran bir vatandaş, “Kaç senedir şu durağı kullanırım, her sene bir umut bekliyorum! Belki bu sene yaparlar, olmadı kış başlamadan tamir ederler, diye! Anlaşılan o ki, bu yazı da böyle bitirdik ve kışa da böyle gireceğiz” derken, şehrin merkezindeki bakımsız alanların elden geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.
Konuşan bazı vatandaşlar ise yaşadıklarına işaret etti:
G.Ç. >> Gençlerin sorunu olmaz. Ama bizim gibi yaşlıysan, attığın her adıma dikkat etmen gerek. Zaten yollar yol değil, kaldırımlar kaldırım değil! Zaten paralı adamlar olsak, ne işimiz var bu yaz sıcağında, bu kadar insanla, klimasız bir ortamda! Ama siz burayı sordunuz, değil mi? Sorun şu ki, kayıyor. Şimdi o kadar değil, ama yağmurlarla beraber, burada yürünmüyor. Kaç kere düşme tehlikesi atlattım, hatırlamıyorum. Ama niye yapmıyorlar, bunu da anlamış değilim. Hem de bu kadar göz önünde bir yer!
H.I. >> Siz gazetecilere haber mi yok? Baktığınızda, şehir toptan dökülüyor. Her yerimiz ‘yap-boz’ halde! Tarih, kültür, toplum, şehir, kentleşme, dönüşüm, yollar, parklar, kirlilik, çöpler… Daha sayayım mı? Burası ne ki! Adamlar öyle bir yönetiyor ki şehri, sizden şunu istiyorlar aslında… ‘Bize dua edin, biz olmasak, ne halde olurdunuz!’ Ankara’dakilerin psikolojik durumu da bu! Sormak lazım, ne yapıyorlar bu şehir için! Ne yapmışlar! Önlerinde ceket iliklememize neden olacak ne hizmetler sunmuşlar! Yönettikleri yere şehir diyorlar demesine de, şehirlikten çıkmış, haberleri var mı? -Tamer Yazar-