Bu hakemle gol zor!

Bu hakemle gol zor!

Hatayspor’un Sarıyer önündeki galibiyetini kale direkleri ile hakem engelledi.
Bordo-Beyazlılar, dün Sarıyer önünde 2 bariz penaltıyı vermeyen hakemin emek hırsızlığı ile galibiyeti kaçırdı.
90+3.Dakikada Mithat’ın şutunda top çataldan döndü. Pozisyonun devamında Ömer topa vuracakken yere indirildi, top Sarıyerli oyuncunun eline çarptı. Hakem, 2 bariz penaltı pozisyonuna da “DEVAM” dedi.
HAKEMLER: Yavuz Çetin*Halil Kurt*Sezgin Altun**

HATAYSPOR: Akın*** Selçuk** Mithat** Yılmaz** (Selim**)Mesut***Taha**(Ömer**)Burak**(Tolga**)Sadi*** Volkan***Serkan***Caner***
SARIYER: Fırat**   Mert** Oğuz** Yaser** Erkut** Emrah** Bertul**  Fırat**Serkan**Alper**Hakan**
Hatayspor, dün Sarıyer önünde zaman zaman iyi ve mücadeleci oyunuyla galibiyete çok yaklaşsa da, gol atmakta başarılı değildi. Bunda; biraz şansızlık, biraz becerisizlik ve biraz da hakemin vermediği 2 penaltı pozisyonundaki emek hırsızlığı rol oynadı.
Maçta 9.dakikada gelişen konuk ekip atağında, Hatayspor Kalecisi Akın, yerden köşeye giden topu önledi. 28. Dakikada Caner’in tehlikeli atağını Kaleci Fırat önledi. 45. Dakikada, Caner’in ortasında, Mithat uygun pozisyonda topu üstten avuta attı.

İkinci yarının 55.dakikasında Mithat ortaladı, Burak indirdi, ancak Taha iyi vuramadı. 1 Dakika sonra Mithat uzaktan denedi, top kalecide kaldı. 61. Dakikada Sarıyer frikik kullandı. Top, kale ağzında Mert’in önünden avuta çıktı ve Hatayspor kalesi önemli bir tehlike atlattı. 62. Dakikada Mithat uzaktan denedi, top kalecide kaldı. 63’te Taha yerini Ömer’e bıraktı. 73. Dakikada Mithat ve Caner kale sahasında önemli bir fırsatı kullanamadı. 77’de, Serkan, Hatayspor kalesinde kritik bir müdahale ile gollük tehlikeyi önledi. 78. Dakikada Yılmaz yerini Selim’e bıraktı. 82. Dakikada Burak çıktı, Tolga girdi. Maçta 90+3. dakika oynanırken, Mithat’ın şutunda top doksan tabir edilen çataldan döndü. Ömer, pozisyonun devamında vurmak istedi, ancak rakip defans tarafından yere indirildi. Penaltılık hareketi hakem görmezden gelirken, pozisyonunun devamında bu kez top Sarıyer defans oyuncusunun eline çarptı. Hakem buna da ‘DEVAM’ dedi ve maç da golsüz sona erdi. -Cemil Yıldız-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)