Bu ne kin, bu ne öç!

Bu ne kin, bu ne öç!

Defne Belediye Meclisi, geçen dönem başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın, Gençlik Spor Müdürlüğü’nden alıp belediyeye kazandırdığı ve Meclis’in de adını verdiği “Çekmece Dr. İbrahim Yaman Stadı” ismini “Çekmece Atatürk Stadı” olarak değiştirdi.
Defne’nin kurucu Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın 5 yıllık hizmeti sonunda, Meclis’in, kendi rızası olmadan ve katılmadığı Meclis toplantısında adını vermesi ve kararın Defne Kaymakamlığı tarafından da onanmasından bir ay sonra, 31 Mart’ta yeni seçilen, yine Başkanı CHP’li ve Meclis üyelerinin tamamı CHP’li olan Meclis’in, CHP’li Başkan Dr.İbrahim Yaman ismini kaldırma girişimi ve bu yöndeki oybirliği kararı şok etti.
Siyasi kulislerde, kararla ilgili yorumlarda, “Bu ne kin, bu ne öfke, bu ne öç alma duygusu!” soruları gündeme geldi.
“CHP’li eski Başkanın ismini kaldıran karara ‘EVET’ diyen CHP’li Meclis üyeleri:
İbrahim Güzel, Ertan Öztürk, Murat Hayzaran, Eren Paşa, Hamit Reyhanioğlu, Filiz Haksöz, Seval Eskiocak, Yağmur Turunç, Ali Yorulmaz, Semir Baklacı, Ahmet Soydinç, Zeki Yunus, Mehmet Aslanyürek, Ece Altunay Önal, Nazmi Altınöz, Ali Açıkyol, Kenan Evren Gül, Yılmaz Özbay, Mehmet Çapar, Süleyman Çekmece, Dablan Dablan, Necati Summakoğlu, Bilgen Duman, Kemal Gül, Muti Buru, İsmail Yüksek, Aydın Teker, Ümit Cahit Doğruel, Ahmet Bilgin, Mithat Mirioğlu, Ali Mansuroğlu, Ahmet Sezen.
-Haber/Cemil Yıldız-