Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bu Pazarda Emek Var

“Sıfır Atık” uygulayarak, eski

“Sıfır Atık” uygulayarak, eski gazete parçalarından sepet üreten kadınlar da var, bu kentin geleneksel lezzetlerini yapanlar da… Onlar, bu kentin emekçi ve üreten kadınları.

Defne Belediyesi katkılarıyla her Çarşamba günü Armutlu Semt Pazarı’nda kurulan Kadın El Emeği Pazarı’nı, Antakya Gazetesi’nin dijital oluşumu Antakya TV Muhabiri gezdi. Birbirinden yetenekli ev hanımlarının kendi el emeklerini satışa sunduğu pazarda, yöresel lezzet ürünlerinden el işi ürünlerine kadar birçok ürünü bulmanız mümkün.

“Sıfır Atık” uygulayarak eski gazete parçalarından harika bir sepet, eski etek kumaşından da bir çanta ortaya çıkaran Selma Dokur, bu emekçi isimlerden biri. Kadınların üretmesinin önemine işaret eden Dokur, “Kadınların, kendini geliştirmesine ve maharetlerini sergilemesine olanak sağladığı için Defne Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi.

Çarşamba pazarında, birbirinden farklı ve faydalı ürünleri de bulabiliyorsunuz. ‘Mintesemin Doğal Ürünleri’ ismiyle kendi markasını kuran emekçi bir kadın, çeşit çeşit el yapımı sirke ve yağ üretiyor. Bin bir derde deva ürünlerin faydalarını öğrenmek ve pazarın el emeği ürünlerini görmek için Antakya TV YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

-Haber/Duygu Ertaş-