Bu yapılar ruhsatlı mı, kaçak mı?

Bu yapılar ruhsatlı mı, kaçak mı?

Sümerler halkını ayağa kaldıran olayda, eski Defne Halı Saha yerinde monte edilen işyeri konumundaki dükkanlar tepkilere yol açtı.

İlimiz Defne ilçesi Sümerler Mahallesi’nde, kısa süre önce yıkılan Defne Halı Saha yerinde küçük dükkanlar yaptırılması girişimi tepki çekti. Sümerler Mahallesi halkı, alanın spor tesisi yeri olduğuna vurgu yaparak, yapılaşmanın kabul edilemez olduğunu savunurken, gerekli merciler nezdinde şikayetlerin yapıldığı belirtiliyor.
Edinilen bilgiye göre, Sümerler Mahallesi Muhtarı Mehmet Keskin de, iki gündür muhtarlık binasına gelen bölge halkının şikayetleri üzerine, durumu Defne Belediyesi’ne şikayet halinde duyurdu.
Sümerler Muhtarlığı’nın Defne İlçe Belediyesi’ne yazdığı şikayet dilekçesinde şöyle denildi:
“Sümerler Mahallesi Şehit Ali Karadal Caddesi, Defne – Hatay adresinde bulunan, daha önce Defne Halı Sahası olarak kullanılan ve özel mülkiyette bulunan taşınmazda, izin ve ruhsat alınmaksızın tadilat yapılmaktadır. Bu tadilat ile hem çevre kirliliği oluşmakta, hem de etraf için rahatsızlıklara yol açmaktadır. Bu hususta muhtarlığımıza çok sayıda şikayet gelmektedir. Ayrıca CİMER şikayeti de yapılmıştır. Bu hususta gerekenin yapılmasını arz ve talep ederim.”
Muhtarlık şikayet dilekçesinin, Defne Belediyesi’nde resmi kayıtla işleme girdiği öğrenilirken, konunun akıbeti merak ediliyor.
-Cemil Yıldız-