Bu yolların yapımı DSİ’nin keyfine kaldı

Bu yolların yapımı DSİ’nin keyfine kaldı

Çukurlu, çamurlu yollarla devam…

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) kampüsü önündeki yolun içler acısı durumunun devam edeceği anlaşılıyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, bu konudaki gazete haberleri ve sosyal medya eleştirileri üzerine yaptığı açıklamasında, yolda DSİ’nin yapması gereken altyapı çalışması olduğunu hatırlatarak, asfaltlamanın da ancak işler tamamlandıktan sonra yapılabileceğini kaydetti.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan cevabi açıklamada, MKÜ bölgesindeki isale hattının Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından onarılacağı, bu isale hattı onarımının kısa sürede tamamlanacağı, daha sonra üstyapı çalışması kapsamında asfalt yapımına geçileceği yer aldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi açıklaması şöyle:

“Bazı basın yayın organlarına konu olan, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tayfur Sökmen Kampüsü bölgesindeki su sızıntılarına yönelik olarak kamuoyuna bilgi verme ihtiyacı duyulmuştur.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tayfur Sökmen Kampüsü bölgesinde su kaçakları görülen isale hattı, ekonomik ömrünü tamamlamıştır. Kurumumuzca, baraj hattının devamı şeklinde çalıştırılması nedeniyle DSİ ile görüşülmüş, hali hazırda DSİ tarafından hazırlanan ikmal inşaatı işi ihalesi kapsamına alınması talep edilmiş ve istişareler neticesinde işin kapsamına alınması kararlaştırılmıştır. -Cemil yıldız-