Bugün son gün

Bugün son gün

Cezalar yarın başlıyor

-Tehlikeli ırk köpekleri kısırlaştırmayan, aşılatmayan, çip taktırmayanlar, 15.000 TL cezadan kurtulmak için hayvanı cadde, sokak ve alanlara bırakıyor.
-Çarşamba günü, Harbiye Caddesi üzerinde kontrol yapan trafik polisi memurları, tehlikeli köpek sürüleri nedeniyle görev yapamadı.

Yasaklı köpeklerin kaydı için verilen süre bugün doluyor. Tehlikeli köpek ırklarını besleyenler, bugün mesai saati bitimine kadar, Hatay Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağına giderek, yabancı ırk hayvanlarını kısırlaştırabilecek, ardından Tarım Orman ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde çip takımı yaptırıp, aşılamasını da tamamladıktan sonra, bu hayvanları beraberlerinde gezdirebilecekler. Ancak, yasa ile belirlenen sürenin bugün dolacak olması nedeniyle, 15 bin lira ceza sebebiyle, birçok kişi, yabancı ırk köpeklerini cadde, sokak ve alanlara bırakmayı tercih ediyor ve topluma zarar vermenin ilk adımını atıyor.

Görevliler tarafından sokaklardan toplanan bu köpekler barınaklara götürülürken, yakalanmadan önce kimseye saldırmamaları için de özenli ve dikkatli davranılıyor.

Antakya’da, Çarşamba sabahı bu konuda çok ilginç ve düşündürücü bir olay yaşandı. Antakya Harbiye Caddesi’nin Yeloğlu Köprüsü civarında kontrol görevi yapan trafik polisi memurları, tehlikeli köpek sürüleri nedeniyle görev yapamadı.

İlimiz, Antakya ve Defne başta olmak üzere, birçok ilçede sokağa bırakılan tehlikeli köpeklerin yakalanarak barınağa teslim edilmesi isteniyor. -Cemil Yıldız-