Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bulduğu para dolu cüzdanı sahibine ulaştırdı

Mersin Büyükşehir Belediyesinde  temizlik

Mersin Büyükşehir Belediyesinde  temizlik personeli olarak çalışan Bülent Kuşsan, içerisinde yaklaşık 5 bin liraya yakın nakit para ve kredi kartları bulunan cüzdan buldu. Emekli bir öğretmene ait olduğu öğrenilen cüzdanı  karakola teslim eden Kuşsan’ı Belediye Başkanı  Vahap Seçer  kutladı.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı Temizlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde temizlik personeli olarak görev yapan Bülent Kuşsan, “Fatih Soydan Mahallesi’ni süpürüyordum. Marketin önünde bir cüzdan buldum. Boş zannettim. Çöpe atarken dolu olduğunu fark ettim. İçinde kimlik bilgileri vardı. İlgilimizi aradım, o da gerekli yerlere durumu bildirdi ve sahibine ulaştırdık . Cüzdanın içerisinde bir miktar para, kartları ve kimliği vardı. İçinde eşinin kimliği de vardı ve en çok onu bulduğuna mutlu oldu. Büyükşehir Belediyesi personeli olarak, vatandaşlık görevimi yerine getirmekten dolayı ben de çok mutlu oldum” dedi.

Cüzdanını bulduğu için çok sevindiğini ifade eden emekli öğretmen Merih Teymen, “Alışveriş yapmak için mağazaya girmiştim. Mağazadan çıktığım esnada düşürmüşüm. Benim için paradan ziyade içindeki kartlar önemliydi. Kaybettiğim kocamın kimliği vardı. Sağ olsun belediye personelimiz bulmuş. Gayet dürüstlük içinde, hiçbir eksik olmadan cüzdanı getirdi ve teslim etti. Cüzdanı bulan kardeşimizin dürüstlüğü için teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Sami Gökçe)