Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bülent ustanın ikiz torun sevinci

Antakya’nın, sektöründe öncü kuruluşlarından

Antakya’nın, sektöründe öncü kuruluşlarından Vega Medya Ofset’in 48 yıllık duayen matbaa ve ofset baskı ustası Bülent Kızgut’un Bursa İznik’te yaşayan kızı Emsal Sevil, biri erkek ve diğeri kız olmak üzere “İKİZ” dünyaya getirdi.
1970 yılında Murat Matbaası’nda çırak olarak mesleğe başlayan Hatay’ın en eski en usta matbaacı ustalarından Bülent Kızgut, daha sonra gelişen teknolojiye ayak uydurarak ofset baskı makinalarının aranılan gözde ustası olma başarısını gösterdi. Her türlü ofset makinasını rahatlıkla kullanabilen Bülent Usta, meslektaşları arasında ”duayen” olarak anılmakta.
Bursa İznik’te eşi Erdal Cengiz’le yaşamını sürdüren kızı Emsal Sevil Cengiz’in doğum sevincine ortak olmak üzere Bursa’ya giden Bülent Usta, yeni doğan ikiz torunları Mehmet Kayra ile Elif Sahra ve ilk torunu Mustafa Arda ile bir hatıra fotoğrafı çektirdi.
Vega Medya Ofset ve Antakya Gazetesi; Anne Emsal Sevil Cengiz’i, baba Erdal Cengiz’i ve dede duayen usta Bülent Kızgut’u kutlar, ikizlere sağlıklı bir yaşam diler. -Selvi Günay-