Burası Venedik değil!

Burası Venedik değil!

Orası Çok Açık!

Twitter hesabı üzerinden geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımda takipçilerine çağrı yapan ve bunu yaparken de “Venedik olsa beğenirdiniz, ama burası Antakya…” mesajı veren Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne soralım mı? Venedik olsa bu kadar bakımsız kalır mıydı?

Antakya’yı ara ara Dubai’yle ve bazen de Singapur örnekleri ile anlatma çabasına girenlerin son örneği Venedik oldu! Uzun zamandır çöpe ve sineğe mahkum Asi Nehri’ne, uzun yıllar sonra depodan çıkartılarak yeniden indirilen tekne ile açılan yetkililerin Twitter hesabı üzerinden verdiği mesajı mı? “Venedik olsa beğenirdiniz, ama burası Antakya!”
Bazı takipçilerin, 114 paylaşım ve 842 beğeni ile taçlandırdıkları bu mesaja yorum ekleyen ve hatta eleştirenler de yok değil. Buna dair paylaşılan bir mesaj ise oldukça düşündürücü…
“Burası Hindistan’ın varoşları desem, beğenirsiniz! Ama öyle değil, burası Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi… Lağım kokusunun kaynağı ‘atık su tesisi’ resmen leş-lağım kokuyor !!!”
Asi Nehri’ni ‘tekne ile gezilir hale getirdiğini’ ifade eden Büyükşehir Belediye-si’nden beklenen ve istenen şey, “Asi’de her şey tamam” demek için henüz atılması gereken çok adım olduğu yönünde! Hatta bizler de bir şeyler ekleyelim ve diyelim ki… Madem teknelerle gezmeye başladık, bakımsız köprü ayaklarını da boyasa mıydık?  -Tamer Yazar-