Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bütçe yokluğundan şikayet ediyoruz ama…

Eldekini de Sürekli Kırıp

Eldekini de Sürekli Kırıp Döküyoruz!

Burası, Antakya Asi Nehri kıyısı, Yunus Emre Parkı’nın da olduğu cadde. Önceki gün, kaldırım taşları, aydınlatma lambaları boyunca kırıldı. Gündem, tamirat! Aynı şey, sürekli ağır tonajlı araçların geçtiği, trafiğe kapalı Ulus Meydanı ve Saray Caddesi’nde de yaşanıyor.

Sınırlı belediye kaynakları ile Hatay geneline hizmet veren Büyükşehir Belediyesi yanı sıra ilçelerde görev yapan belediyelerin de gündemi, “sınırlı bütçe ile hizmet” verebilme kaygısı! Eldeki son fotoğraf karesi, Antakya Asi Nehri kıyısından, Yunus Emre Parkı’nın da olduğu caddeden. Kaldırımdaki aydınlatma lambalarının olduğu yön boyunca kırılan taşlar, gerçekleştirilecek bir tamirata dair. Vatandaşın gündemi ise sürekli ağır tonajlı araçların geçtiği, trafiğe kapalı Ulus Meydanı ve Saray Caddesi’nde de sıkça yaşanan, benzer, ‘kendini tekrar eden’ tamiratlar!

Bu konuda konuşanlar, benzer eleştiriler paylaşıyor.

P.Ç. >> Her kış döneminde, Antakya’nın Saray Caddesi’nde hep aynı şey yaşanır. Zemin taşları, yer yer yerinden çıkmıştır. Kırılmıştır. Yağmurla beraber, bu alanda yürümek adeta komediye dönüşür. Niye mi? Tüp kamyonundan çöp kamyonuna, ne ararsanız bulabilirsiniz burada! Bu denetimsizliğe taş mı dayanır! Zengin ülkenin zengin şehriyiz ne de olsa! Kırılsın, gene yaparız!

H.Ö. >> Ulus Meydanı da farklı değil ki… Bazen park yapan araçlar yüzünden yaya geçidine girişimiz bile zorlaşıyor. Kurumsal araçlar, bu alanı, ismi konmamış bir park alanı olarak kullanıyor. Onlar bunu yapınca da diğer herkes aynı yolu izliyor. Emeğimiz bu kadar ucuz mu? Paramız bu kadar çok mu?

J.Z. >> Sabah Saray Caddesi’nden geçiyordum. Belediyeden ekipler, zemindeki bozulmalar için çalışma yapıyordu. Bugün yaptıkları, yarın bozulacak! Bunu, kendileri de çok iyi biliyor, ama yine de kendilerini tekrar etmekten sıkılmıyorlar.

Tamer Yazar