Büyükşehir Başardı

Büyükşehir Başardı

Hatay “EXPO 2021”i Konuşuyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı hamlesi ile “EXPO 2021”in ilimizde düzenlenme kararı alınması, Hatay’ın en önemli gündem maddesi oldu. Hatay CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Büyükşehir Belediyesi’nin bu başarısını kutlarken, “İlimizde ve bölgemizde ekonomi üzerine teşvikleri arttırarak şehrimizin tanıtımında büyük rol oynaması beklenen Medeniyetler Bahçesi temasıyla EXPO 2021 HATAY’da gerçekleşecek. Hayırlı olsun Hatay’ Bu gurur hepimizin” dedi.
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş da, EXPO Fuarı’nın 2012 yılında Hatay’a düzenlenecek olmasının çok önemli bir gelişme olduğunun altını çizerken, şu değerlendirmeyi yaptı:
“Olimpiyat Oyunları ve FIFA Dünya Kupası’ndan sonra dünyanın en prestijli ve kapsamlı organizasyonu olan EXPO 2021’i Hatay’da düzenleyeceğiz. Dev Fuar’ın şehrimizde düzenlenmesi ile beraber, dünya standartlarında hazırlanacak 300 dönümlük Botanik Bahçesi, 6 ay boyunca Hatay’da diğer ülkelerin bahçeleri ile birlikte sergilenecek.
Ayrıca Olimpiyatlar seviyesinde yapılacak organizasyon, Hatay’a 300 milyon TL yatırım kazandırmış olacak ve kenti en az 2.5 milyon kişinin gezebilmesini sağlayacak.
Fuar’ın, kente sosyo-ekonomik olarak katkılar sağlayacağına ve şehrin yaşam kalitesinin artmasına da yardımcı olacağına inanıyorum. Hatay’ımıza hayırlı olsun. Bu gurur Hatay’ın, bu gurur Türkiye’nin gururudur.”
-Cemil Yıldız-