‘Büyükşehir’, bitişik, ayrı değil!

‘Büyükşehir’, bitişik, ayrı değil!

Bu yıl 21.si düzenlenen EMİTT 2017 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın en iddialı stantlarından biri olan ‘Büyük Şehir’in Defne ve Apollo destekli standı ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

26-29 Ocak (Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar) tarihlerinde gezilebilecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT kapsamında iddialı stantlarıyla dikkatleri çeken Hatay; tarihi, kültürü, eşsiz lezzetlerle dolu mutfağı ve kadim topraklarının kardeşliğiyle, uzun zamandır nadasa yatırmak zorunda kaldığı turizmini de uyandırmaya çalışıyor. Bu katılım içindeki en iddialı sunumlar ise Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden geliyor.

-Hedef büyük-

Dünya’nın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alarak yeni iş ve işbirliği fırsatları yakalamak, 80 ülkeden gelen katılımcı kurum/kuruluşla yeni pazarlarda iş yapma imkanı bulabilmek ve Avrasya ve Doğu Akdeniz bölgesine girmek isteyen yurtdışı firmalarla hem rekabet edebilmek hem de yeni ortaklıklar kurabilmek için önemli bir platform olan EMITT katılımından çok şey bekleniyor. Ancak bu katılımın coşkusu içinde çok fazla fark edilmeyen iki küçük ayrıntı var!

-Yanlış-

Otel işletmeleri, turizm işletmeleri, tur operatörleri, seyahat acentaları, turizm tedarikçileri, resmi kurumlar, diplomatik temsilcilikler, etkinlik organizatörleri, akademik kurum ve kuruluşlar gibi oldukça kalabalık bir katılımcı listesi olan EMITT’te yer alan Hatay Büyükşehir Belediyesi standı, oldukça iddialı hazırlanmış, hatta tarihin ve kültürün derinliğine işaret ederek ziyaretçilerini karşılamış. Ama! Girişte, tepede yazan isimde ‘yanlışlık’ yapılmış! Bu yapılırken de, ‘Hatay Büyükşehir Belediyesi’ yerine  ‘Hatay Büyük Şehir Belediyesi’ yazmayı uygun görmüşüz. Detaylar çok şey anlatır. Hele ki böylesi önemli platformlarda!

-Abartı-

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, EMITT Uluslararası Turizm Fuarı’nda açtığı standın belki de en fazla ilgi gören çifti, her sene olduğu gibi “Defne ile Apollo” oldu. Ancak, bu sene Apollo’ya bakanlar, ‘göz çevresine eklenen’ boyanın neden bu kadar abartılı olduğunu soruyor. Hatta, önceki seneleri hatırlayanlar, bu durumu yadırgıyor. Biz de soralım o zaman! Abartılı olmamış mı? Özellikle de, İstanbul Hatay Günleri sırasında Defne’nin koluna taktığı ‘şık’ sarı saati hatırlayan bizler için… Bu sene o saat yok, ama eldeki var!                          Tamer Yazar