Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehir kazandı

Antakya Köprübaşı’nda, Hürriyet ve

Antakya Köprübaşı’nda, Hürriyet ve İnönü Caddeleri arasındaki VAKIF İŞHANI YERİ ile ilgili anlaşma, TAKAS şeklinde gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, Vakıflar, 58 Milyon TL fiyat biçilen eski Fuar Alanı’nı alacak. Büyükşehir Belediyesi’nin Vakıf İşhanı alanı için ödemeyi taahhüt ettiği 27 Milyon TL ise 58 Milyon TL’den düşürülecek. Aradaki 31 Milyon TL de Vakıflar tarafından nakit olarak ödenecek.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Vakıflar Genel Müdürlüğü arasında varılan anlaşma kapsamında, Antakya Hürriyet ile İnönü Caddelerindeki eski Vakıf İşhanı yerinin “Kent Meydanı” olması kesinlik kazandı. Atılan imzaların yer aldığı protokole göre, Vakıflar, Büyükşehir Belediyesi’nin ihale ile sattığı, ancak Mahkeme kararıyla satışı durdurulan, çevre yolu üzerindeki Fuar Alanı için belirlenen 58 Milyon Lira’ya karşılık, Büyükşehir’e, Vakıf yerini 27 milyon lira karşılığında takas edecek, aradaki 31 Milyon Lira farkı ise Büyükşehir Belediyesi’ne ödeyecek.

Antakya Belediyesi’nin de Vakıf İşhanı yeri için 7 Milyon Liralık ödeme yapacağı belirtildi. Varılan anlaşma ile beraber, hem Büyükşehir Belediyesi kazandı, hem kent kazandı, hem de Vakıflar Bölge Müdürlüğü, çevre yolunda kentin siluetine ters gelmeyecek yapılanma ile fuar alanını değerlendirme şansı buldu. -Cemil Yıldız-