Cadde’yi bölerek başlamışız…

Cadde’yi bölerek başlamışız…

Peki, bunu neye göre yapmışız?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İller Bankası Genel ve Bölge Müdürlükleri nezdinde görüşmeler ve çalışma toplantıları ardından proje finansmanı için 5 Milyon TL’lik hibe tahsis edilen “Kurtuluş Caddesi Restorasyon Projesi”, yarattığı görsel ile vatandaşı da memnun ediyor.

Sarımiye Camii ile Uzun Çarşı girişi arasında yer alan tarihi yapıların cephe iyileştirme ve sağlıklaştırma projesinin uygulama faaliyetleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Antakya Belediyesi, Kurtuluş Caddesi Restorasyon Projesi 1.etap kapsamında ortaya koyduğu görselle de vatandaş nezdinde memnuniyet yarattı.
-BEKLENEN-
Antakya’nın, tarihi ve kültürel kimliği adına önemli bir adresi olan caddenin çok uzun bir zamandır beklediği hizmeti en sonunda aldığını söyleyen vatandaşlar, süregelen restorasyon için düşüncelerini Antakya Gazetesi ile paylaştılar.
G.Ç. >> 5 Milyon TL’lik hibe için Ankara’ya teşekkür etmek gerek. Önemli bir para ve caddede yapılanları gördükçe de keyif alıyorum açıkçası. Tüm bunlar bitip de, bir de trafik de burada sıfırlanırsa, sanırım önemli bir iş başarmış olacağız.
J.B. >> Proje için heyecanlıyım. Çünkü annemler bir zamanlar bu caddeye bakan arka sokaklardan birinde oturmuşlar. Ne yalan söyleyeyim ki… Apartman dairesindeyim, ama burada olmayı isterdim. Eskiden yok pahasına giden evlerin şimdiki değerlerine bakınca, ne kaybettiğimizi daha iyi anlıyorum.
O.C. >> Proje’nin başlangıç noktasını merak ediyorum. Eğer proje, Kurtuluş Caddesi içinse, caddenin başladığı noktaya kadar gidip, 1. Etap deneni de oradan başlatması gerekirdi. Ancak bunun yerine, cadde üzerinde bir yer seçilmiş ve oradan itibaren başlanmış çalışmaya. Bunu, hangi kriterlere göre yapmışlar? Niye orta yerden başlamışlar? Belediye alanları durumu mu yine? “Bu kaldırım senin, orası benim” diyorlar ya ha bire! Yapılan iş güzel! Sadece bu caddeyi “bölme” olayının mantığını anlamadım! -Tamer Yazar-