Çadırkentlilere Müjde

Çadırkentlilere Müjde

Kuyu Açıldı, Su Çıktı…

Yayladağı Geçici Yerleşim Merkezi’nde, su problemi ve çözümü üzerine bir toplantı yapıldı.

Yayladağı ilçesinde bulunan çadırkent yerleşim bölgesinden ilçe belediyesi tarafından alınan susuzluk şikayetlerinden dolayı, Hatay İl Göç İdaresi ile yapılan yazışmalar neticesinde, İlçe Başkanı Doğan Gürlen ve Tutlubahçe Mahalle Muhtarı Emek Çakılı tarafından, Yayladağı Belediyesi ve Hayırsever Muhammed Kömürcü’nün de destekleriyle sondaj çalışmaları başlatıldı. Araştırmalar neticesinde, 4 inç su bulundu.
Edinilen bilgiye göre, su sorununun büyük ölçüde çözüme kavuşturulduğu Çadırkent Yerleşim Merkezi’nde ikamet eden Suriyeli misafirler ve ikamet sahipleriyle, su çözümü ve yapılması gerekenler üzerine bir toplantı gerçekleştirildi.
Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, toplantı sonrası şu paylaşımı yaptı:
“Çadırkentin içme suyuna çözüm bulduk. Sondaj çalışmasında 4 inç su bulundu. Çadırkent, artık kendi su kaynağıyla beslenecek. Yayladağı Belediyesi, Tutlubahçe Muhtarı Emek Çakılı ve hayırsever Muhammed Kömürcü’nün destekleriyle, çadırkent su probleminin büyük bir kısmı çözüldü. İçme suyu konusunda arayışlarımız sonuç verdi. Çadırkent bölgesinde bulduğumuz su kaynağını HATSU’ya devrederek, çadırkentin hizmetine sunulmasına vesile olacağız.”
-Cemil Yıldız-