ÇALIMBAY, yarınki Hatayspor maçı öncesi konuştu:

ÇALIMBAY, yarınki Hatayspor maçı öncesi konuştu:

Taraftarı Kazanmalıyız

Hatayspor’un yarınki maçta deplasmanda karşılaşacağı rakibi Sivasspor’un Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, bu maçla ilgili görüşlerini açıklarken, öncelikle taraftarın kazanılması gerektiği üzerinde durdu.

Rıza Çalımbay, şöyle dedi:

“Şu an yaşadığımız en büyük sıkıntı, taraftar. Mutlaka taraftarımızı kazanmalıyız. Şampiyonluğa oynadığımız sezon, taraftar ile futbolcular arasında inanılmaz bir iletişim vardı. Biz, 435 gün kendi sahamızda yenilmedik. Çünkü çok büyük taraftara sahiptik.

Oynayacağımız Hatay maçı bizim için çok önemli ve taraftarın kesinlikle gelmesi gerekiyor. Taraftar gruplarımız ve herkesin güzel bir şekilde birleşmesi gerekiyor. Takım, istediğimiz gibi gitmeyebilir ve sıkıntı yaşayabilir. Bu tür şeyler, futbolun içerisinde olan şeyler. Taraftar, iyi gün dostu değildir. Taraftarın her zaman olması gerekiyor. Taraftarın, böyle zor günlerde takımına sahip çıkması gerekiyor.

Taraftarlarımızın hepsini tribünde görmek istiyoruz. Takımın taraftara ihtiyacı var. Taraftarla bütünleşelim ve yolumuza devam edelim.”

-Cemil Yıldız-