Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çalışanlar Ekonomik Baskılardan Kurtulmalı 

Solğun, 2023 yılından beklentilerini

Solğun, 2023 yılından beklentilerini dile getirdi

      Türk Eğitim Sen Hatay Şube Başkanı Ömer Solğun, 2023 yılından beklentilerini dile getiren bir mesaj yayınladı.

      Çalışanların ekonomik baskılardan kurtulduğu ve daha huzurlu çalışma ortamlarının tesis edildiği yeni bir yıl dileyen Solğun,  bunun ön koşulunun da, kamu çalışanlarının büyüyen ekonomi ve artan milli gelirden hak ettiğini alması ve liyakatin esas alındığı kamusal yönetim anlayışının her kademede yerleştirilmesiyle mümkün olacağını söyledi.

Kamu çalışanları hak ettiklerini almalı …

      Solğun, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hayatımızdan bir yılı daha geride bıraktık. Aziz milletimizin, kamu çalışanlarının ve kıymetli üyelerimizin yeni yılını tebrik ediyorum. Çalışanların ekonomik baskılardan kurtulduğu ve daha huzurlu çalışma ortamlarının tesis edildiği yeni bir yıl diliyorum. Bunun ön koşulu da hiç şüphesiz, kamu çalışanlarının büyüyen ekonomi ve artan milli gelirden hak ettiğini alması ve liyakatin esas alındığı kamusal yönetim anlayışının her kademede yerleştirilmesiyle mümkün olacaktır.

Öte yandan; geride bıraktığımız senede üzüntü, endişe ve ibretle şahit olduk ki, gönül coğrafyamız başta olmak üzere, dünyanın birçok yerinde insan hakları ihlalleri yaşandı.

Çatışmaların sona ermesi temennimizdir …

      Suriye’den Ukrayna’ya Karabağ’dan Doğu Türkistan ve Irak’a kadar dört bir yanda yaşanan işgal, çatışma ve toplumsal dramların yeni dönemde sona ermesi en büyük temennimizdir. Ayrıca ve özellikle; Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’ün, ülkemizin daha müreffeh, devletimizin daha güçlü olacağı ve Türk milletinin 21. Yüzyıla mührünü vuracağı yeni bir başlangıç olacağına dair inanç ve ümidimizi memnuniyetle ifade ediyorum.”

      Mehmet ÖZGÜN