Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çalışkan; Köylülerin izinle tarlaya girmesine tepki verdi

Hatay Milletvekili Doç. Dr.

Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada, özellikle Hatay’ın Altınözü ve Reyhanlı ilçelerindeki çiftçilerin yaşadığı sorunları gündeme taşıdı. Çalışkan, çiftçilerin tarlalarına girebilmek için her seferinde kaymakamlıktan izin almak zorunda kaldıklarını ve adeta terörist muamelesi gördüklerini ifade etti.

Çalışkan, meclis konuşmasında sınır illerinde yaşayan, tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığını belirtti. Özellikle Altınözü ilçesine bağlı köylerde, çiftçilerin arazilerine girebilmek için her defasında izin almak zorunda kaldıklarını vurgulayan Çalışkan, bu durumun kabul edilemez olduğunu dile getirdi. Eskiden yılda bir izin yeterliyken şimdi her giriş için ayrı bir izin istendiğini aktardı.
Çalışkan, çiftçilerin terörist olmadığını ve bu uygulamanın son bulması gerektiğini vurgulayarak, köylülerin yaşadığı mağduriyetlerin acilen giderilmesi gerektiğini ifade etti. Özellikle Kolcular köyünde durumun daha da vahim olduğunu belirterek, köylülerin her giriş çıkışlarında kimlik ibraz etmek zorunda kaldığını ve adeta terör muamelesi gördüklerini dile getirdi.
Hatay Milletvekili Çalışkan, Altınözü ve Reyhanlı ilçelerindeki köylülerin ve çiftçilerin yaşadığı mağduriyetlerin acilen giderilmesi gerektiğini belirterek, yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya çağırdı. – Adil Yeşildağ-