Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çalışkan’dan İsrail Eleştirisi: Sıra Bizde Mi?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, İsrail’in insanlık suçu olarak nitelendirdiği eylemlerine sert tepki gösterdi. Çalışkan, “İsrail insanlık tarihinde görülmemiş vahşi cinayetler işlemeye devam ediyor.” diyerek dünya kamuoyunun sessiz kalışını eleştirdi ve “Herkes sanki sıranın kendisine gelmesini bekliyor.” ifadesini kullandı.

Çalışkan ayrıca, İsrail’in Nil ile Fırat nehirleri arasındaki toprakları genişleme iddialarını da eleştirdi. “İsrail, haritasında bu toprakları kendi olarak gösteriyor ve bu durum Lübnan’daki gerilimi artırıyor.” şeklinde konuştu.

İsrail’in son dönemdeki saldırgan politikalarına karşı Türkiye’nin protestolarla yetinmemesi gerektiğini belirten Çalışkan, hükümeti somut adımlar atmaya çağırdı. “Protestolar yetersiz kaldı, şimdi somut adımlar zamanı.” diyen Çalışkan, Türkiye’nin 5901 sayılı Kanun’u uygulamasını, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarının uygulanmasına yönelik girişimlerde bulunmasını ve İsrail ile ilişkilerin kesilmesini önerdi.

Çalışkan, hükümetin sözlerini tutmadığını ve İsrail ile ticaretin hala devam ettiğini belirterek, “Davada taraf olacağız dediniz, ilişkiler kesilmedi. Bu samimiyetsizliktir.” şeklinde eleştirilerde bulundu. – Duygu Ertaş-