Çalışmalar kent genelinde

Çalışmalar kent genelinde

Denetimler ise yerinde

Hatay genelinde başlatılan projelere işaret eden, Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürü Mehmet Çaparali, içmesuyu ile insan sağlığını, altyapı projeleriyle de yaşam alanlarını iyileştirmek amacıyla çalışmaların eşit bir şekilde devam edeceğini söyledi.
-ERZİN-
Kent genelinde devam eden projeleri sahada inceleyerek denetimlerini sürdüren Çaparali’nin bu anlamdaki adresi Erzin oldu. Erzin ilçesinin tamamını kapsayan 19 milyon 740 bin TL’lik içmesuyu inşaatı projesini sahada inceleyen Çaparali ve HATSU Daire Başkanları, 3 mahallede hızla devam eden çalışmalar hakkında ekiplerden bilgi alarak bölge genelinde çeşitli denetimler gerçekleştirdi.
Erzin ilçesinin su sıkıntılarına son vermek ve kayıp kaçak oranını gidermek amacıyla projenin başlatıldığını aktaran Genel Müdür Çaparali, duktil ve polietilen borular ile döşenen projenin 180 km olacağını ve 3 bölgede devam eden çalışmanın yüzde 45’inin tamamlandığını toplamda 64 km’lik içmesuyu hattının döşendiğini söyledi.
Erzin İçmesuyu İnşaatı’nın ardından geçtiğimiz haftalarda geçici kabulü yapılan Erzin Atıksu Arıtma Tesisi’nde denetim gerçekleştiren heyet, ekiplerden tesisin işleyişi hakkında bilgiler aldıktan sonra; İskenderun, Payas, Dörtyol ile Arsuz HATSU Hizmet binalarını ziyaret ederek vatandaşlarla ve çalışan personeller ile istişarede bulundu.  -Adil Yeşildağ-