Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale Zaferi
Ve Şehitler Günü

Protokol, Şehitlikte bir araya

Protokol, Şehitlikte bir araya geldi, Anma Programı düzenledi

      18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıldönümü dolayısıyla, ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de törenler düzenlendi.  Antakya’da, Şehitlikte gerçekleştirilen törende; Vali Rahmi Doğan, Garnizon Komutan Vekili Ulaştırma Albay Halit Erbaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, anıta çelenk bıraktı. Törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve saygı atışı yapıldı. Vali Doğan’ın şehitlik defterini imzalamasının ardından, şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıldı ve dualar edildi.

      Bu anlamlı ve değerli gün dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla yâd ettiğini belirten Lütfü Savaş, kahraman gazilerimizi şükranla andığını ifade etti.

      Törenin sona ermesinin ardından, şehitlik çıkışında çocuklar ellerinde Türk Bayrakları ve flamalarla Başkan Lütfü Savaş’ı karşıladı. Törende ayrıca, CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, kurum müdürleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar da yer aldı.

      Mehmet ÖZGÜN